Anasayfa > Belediyeden Haberler

BAŞKAN YANILMAZ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI
22 Mart 2019 Cuma 07:54 Ömer Bilginoğlu Yurt Müdürlüğü yetkilileri ve Genç Askon Elazığ İl Başkanlığı yönetimi Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret etti

Ömer Bilginoğlu Yurt Müdürü Kayahan Topal ve yurt öğrencileri Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.

Ziyarette konuşan Ömer Bilginoğlu Yurt Müdürü Kayahan Topal, “Ailemizde 8 bin öğrencimiz var. 8 bin öğrencimizin tamamı şehrimize geldiğinde sizlerin sayesinde kendilerini evlerinde gibi hissettiler. Kürsübaşı etkinlikleri, süs bitkileri, çardaklar, oturma grupları ve ulaşım konusunda vermiş olduğunuz destekleriniz takdire şayandır. Bizler de Kredi Yurtlar Kurumu ailesi olarak vermiş olduğunuz desteklerden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu.

Ziyaretten sonra Ömer Bilginoğlu Yurt Müdürü Kayahan Topal, Başkan Yanılmaz’a bir plaket takdim etti.

 

Ömer Bilginoğlu Yurt Müdürlüğü yetkilileri ve öğrencilerinin ardından Başkan Yanılmaz’ı Genç Askon Elazığ İl Başkanı Salih Emrah Akay ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Genç Askon Elazığ İl Başkanı Salih Emrah Akay şunları ifade etti.

Akay, “ Bu zamana kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonra Ankara'da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde hizmetlerinize devam edeceksiniz. Elazığlı olarak bizleri bu da çok mutlu ediyor. Oradaki çalışmalarınızda da başarılar diliyoruz. Yükünüz belki iki katına çıktı. Biz Askon ailesi olarak yaptığınız hizmetlerden oldukça memnun olduk. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyoruz.”dedi.

 

Askon’nun Anadolu'nun çalışma azmini, gayretini, ticaretteki dürüstlüğü ve samimiyeti ortaya koyan helalinden kazanmak isteyen bir kuruluş olarak ortaya çıktığını söyleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ'ın genç iş adamlarına ihtiyacı var. Enerjisi bol ufku geniş ve geleceğe güvenle bakan aynı zamanda alın teri ile para kazanmak isteyen genç iş adamlarına ihtiyacı var. Genç iş adamlarının sayısı arttıkça Elazığ'ın ekonomisi büyür gelişir. Hedefimiz Elâzığ’ı büyütmek Elâzığ’ı zenginleştirmek güzelleştirmek ve Elazığ'ın gelir seviyesini arttırmaktır. Bu çerçevede sanayicilerimizin işadamlarımızın dostlarımızın kazanmasında gurur duyduk ve keyif aldık. 2014 yılında göreve başladığımızda şunu her zaman ifade ettim. Elazığ'da üretim yapan bir kardeşimizin ürettiği mamul neyse ben onun bir satış müdürü gibi, pazarlama müdürü gibi gittiğim her yerde onun pazarlamasını satışını yaparım dedim. Çünkü Elâzığ’da bir kilogram tulum peynirinin fazla satılması Elâzığ’a bir artıdır. Bizler bir kilogramı küçük görmeyeceğiz onun satılması için mücadele edeceğiz. Ben yurt içinden ve yurt dışından gelen misafirlerimi önce ağırlıyorum daha sonra Gazi Caddesi'nde bir geziye çıkarıyorum oradan Kapalıçarşı'ya gidiyorlar. Çantalarınızı doldurun öyle gelin diyorum. Her çantasını dolduran misafirimiz esnafımıza katkı sağlamış oluyor. Bu çerçevede ben birliğinizi beraberliğinizi tebrik ediyorum. Ticarette birlik beraberlik önemli birbirine destek önemli birbirine sahip çıkmak önemlidir. Askon’da bunun toplanma merkezi olacaktır. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.