Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara   

 

    

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Batman’ın Hasankeyf ilçesinde meydana gelen hain terör saldırısında şehit olan güvenlik güçleri için bir taziye mesajı yayınladı.

Mesajında, 1’i Astsubay, 6’sı Uzman Çavuş olmak üzere 7 askerimizin şehit olduğunu ve 2 askerimizin de ağır yaralandığını belirterek, “şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum,” diyen Taşkın, şöyle dedi: “yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhla aracın geçişi sırasında hain terör örgütü PKK tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirilerek 7 askerimizin kanı akıtılmıştır. Şehitlerimizin kanının yerde kalmayacağına olan inancımızı koruyoruz. Allah, vatan hainlerini, insanlık düşmanı bu cellatları kendi kanlarında boğacaktır! Kahraman şehitlerimizin aileleri ve milletimizin metin olmaları, birlik ve beraberliğimize olan saldırılara karşı dik durmaları gerekmektedir.”

Taşkın, bebek ve çocuk katili PKK terör örgütünün kalleş saldırılarının bir gün sona ereceğini, ancak o gün gelene kadar halkımızın sağduyulu davranarak devletine olan inancını ve güvenini kaybetmemesi gerektiğini söyledi.

Bu hain ve kalleşçe saldırı sonrasında devletin terörle mücadele konusundaki sorumluluğunun arttığına dikkat çeken Taşkın, “Devletin, bu hainlerin üzerine giderek akan kanı yerde bırakmayacağını düşünüyoruz. Allah, böyle kalleşlerin hain tuzaklarından halkımızı korusun,” ifadelerini kullandı.

Necip Taşkın, son olarak şöyle dedi: “Hain saldırı da şehit olan askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Bu topraklar için canlarını feda eden vatan evlatlarımızı her zaman saygı ve minnetle anacağız ve hiçbir zaman unutmayacağız. Allah kederli ailelerine sabır versin. Yaralı askerlerimizin de bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum. Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum. Şehit yakınlarına, TSK’ya, İçişleri Bakanlığı’na ve milletimize başsağlığı diliyorum.”