Öğrencilerin, okul çalışanlarının sağlığının korunması, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlıklı hayat tarzlarının ve alışkanlıklarının kazandırılması ve sağlık eğitiminin verilmesi amacıyla imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen toplantıda programın etkin yürümesi için gereken karalar alındı.

Protokolün 7. maddesi gereğince İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararı ile 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı, İl Okul Sağlığı Kurulu Toplantısı Vali Yardımcımız Tayyar Şaşmaz Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen İl Okul Sağlığı Kurulu Toplantısı’nda Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Haci Bayram Zengin, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hülya Becerir, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Öğrencilerin, okul çalışanlarının sağlığının korunması, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlıklı hayat tarzlarının ve alışkanlıklarının kazandırılması ve sağlık eğitiminin verilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında Mayıs 2016’da “Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü” imzalanmış olup, “Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programı Uygulama Kılavuzu” hazırlandı.