fatas @ soninternethaber.com

Arakan

Müslümanlar Myanmar´ın Arakan bölgesine yerleşmişler ve orada zorlukla yaşamlarını sürdürüyorlardı. Arakanlı  Müslümanlar çoğu haklarından Budistler tarafından engellerle karşılaşıyordu.

                2012 yılında Arakan ve Myanmar´daki Müslümanların varlığını dünya duymuştu.Budistlerin Müslüman Rahingyalar´ın evlerini yakmaları ve tırmanan şiddet olayları.

                Sadece evler ateşe verilmiş ve halk beşer onar infaz ediliyordu.

                Zamanla Budistler azgınlaşmış ve acımasız bir şekilde insanları yakıyor;canlı canlı gömüyor ve parçalıyorlardı.

                Budistlerin yapmış olduğu bu insanlık vahşetini dünya duydu.

                Peki neden bu vahşete dur denilmiyor.Bu acımasız kıyım karşısında Müslüman ülkelerin sesi çıkmıyor.Bir kıyıya vuran balinalar için kurtarma çabaları harcayan Avrupa neden görmüyor.Bu insanlık adına işlenen bir suç değil mi?

                Avrupa´yı da bir kenara bırakalım;Arakan´ın komşu ülkeleri Çin, Hindistan, Bangledeş, Tayland.

                Arakan´dan kaçıp komşu ülkelerine sığınmak istemelerine rağmen engellendiler.Ülkeler kabul etmedi.Özellikle Bangledeş´e sığınan Müslümanları ,Bangledeş devleti engel olup her türlü zorluğu çıkartıp engel oldular.

                Bu insanlar Müslüman olmasaydı ;bu yine dünya için birer vahşet değil mi?Bunlar insan değil mi?Gerçekten bu Arakan´daki Müslümanlara bir kıyım var.Bu olaylar başlamadan önceki nüfuslarıyla şuan ki nüfusları bir değil.Dört buçuk bin olan nüfus şuan ikibinlerin altında.Bu demek oluyor ki çok büyük bir insanlık vahşeti ve kıyım var.

                Tüm dünya suçlu.Diğer Müslümanlara uygulanan zulmün ötesinde bir vahşet Arakan´da ki Müslümanlara uygulanıyor.

                1990´lı yıllarda Sırpların Müslümanlara yaptığı Srebrenista katliamı ve soykırımı.Vahşi bir şekilde Müslümanlara kıyım  yapmışlardır.Canlı canlı Müslümanların derilerini yüzüp her türlü acımasız işkencelerle Müslümanlara soykırım yapmışlardı.Bir Sırp doktorun Müslümanları canlı canlı denek olarak kullanıp ;insan derisi soyulunca kaç saat yaşar!Doktorun bu yaptığının karşılığını şuan İnsan Hakları Mahkemesi onu cezalandırmalıdır.

                Arakan´daki bu kıyıma dünya dur demelidir.Türkiye her zaman olduğu gibi gerekli girişimleri uluslarası boyutta başlatmıştır.Rabbim,zalimlere fırsat vermesin.Müslümanlar farklı kutuplaşmalar içerisinde olmamalıdır.Nasıl ki Avrupa emperyalist ülkeler tek bir güç ise Müslümanlar da bir birlik oluşturarak büyük bir güç olmalıdır.Küfür tek millettir.İnsanlıkta tüm insanlar için tek millet olmalıdır.