yguldal @ soninternethaber.com

İÇİMDE BİR YARADIR HOCALI…

Ben hocalıyım. Türk´ün özyurduydum… Dağlık Karabağ bölgesinin kalbiydim... Ezanlar yankılanırdı semalarımda… Huzur doluydu her yanım… Üstelik hiç kimseye de bir zararım yoktu benim…

Evet bugün 26 Şubat…Bir Hocalı Katliamının yıldönümü daha geldi çattı…

Peki, nedir Hocalı katliamı?

26 Şubat 1992´de yani bundan tam 26 yıl önce Ermeniler Hocalıda tarihin görebileceği en vahşi katliamlarından birini gerçekleştirdiler. Hocalı Dağlık Karabağ bölgesinin en kritik bölgesidir. İşte bu Dağlık Karabağ bölgesi Ermeniler tarafından kuşatıldı.  

Hocalı Katliamı, bir başka deyişle 25 Şubatı 26 Şubat´a bağlayan gece 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti´nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşayan Azeri sivillerin Ermenistan´a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürülmesi olayıdır. Bu olayda resmi kayıtlara göre 83 çocuk, 106 kadın ve 70´ten fazla yaşlı olmak üzere toplamda 613 sivili Ermeniler hunharca şehit ettiler.

Binlerce insanı rehin aldılar, yaklaşık 150 kişiden 26 yıldır bir daha haber alınamadı. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin çoğunun yakıldığı, delik deşik edildiği, bir kısmının gözlerinin oyulduğu, bazılarının da başlarının kesildiği ve hamile kadınların karınlarının oyulduğu resmi kayıtlara geçmiştir.

Bu anlattıklarım kesinlikle benim şahsi iddialarım değildir. Benim bu yazdıklarımı insan hakları izleme örgütünün raporları da doğrulamaktadır.

Acı olan şudur ki bugün bile hala Dağlık Karabağ toprakları işgal altındadır. Kâfir postallarıyla çiğnenen, şehit kanlarıyla sulanmış topraklarının Ermeni işgalinden kurtulacağı günü bekliyor Dağlık Karabağ…

Karabağ davası ben Türk´üm diyen herkesin davasıdır. Siz zannediyor musunuz ki Ermeni kâfirinin yaptıkları yanına kar kalacak!

Hazreti Ali´nin de dediği gibi; “Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün, şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır…”

Ermeni kurban arar,Türk´ten güzel koç mu var?

Müslüman Türk olmaktan daha büyük suç (!) mu var?

Artık Hocalımızda bütün Şubat yas gerek,

İslam´ın ölçüsü şu;kısasa kısas gerek...

...

Bir sözde geçen hafta meclisinde sözde Ermeni katliamı (?) tasarısını kabul eden Hollanda meclisine söylemek istiyorum.

Ey Hollanda Meclisi!

Sen ilk önce 1945-1949 yılları arasında katlettiğin 150 bin Endonezyalının hesabını ver…

Sen ilk önce 9-22 Ekim 1740 yılında Batavai Sahil kentinde kılıçtan geçirdiğin kadın-erkek demeden hamile, yaşlı, genç, çocuk demeden katlettiğin on binlerce insanın hesabını ver dünyaya!

Şimdi kalkıyorsun sırf gündemde kalabilmek adına meclisinde; (hain 5 Türk, pardon pardon çok çok özür diliyorum )Türk görünümlü Ermeni kökenli milletvekillerinin de desteğiyle Ermeni tasarısını kabul et!

Bizim bazı yazar-çizer kisveli sözde aydınlarımız da çıkıp “bak Hollanda tasarıyı kabul etti” diyerek akılları sıra bizi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar.

Bizim yüzümüz ak, alnımız dik beyler. Biz çiğ yemedik ki karnımız ağrısın! Buradan “Ermeni soykırımı vardır” diyenlere sesleniyorum; hodri meydan diyorum hepinize; açalım arşivlerimizi görün bakalım kim yapmış soykırımı! Arşın oradaysa Halep burada… Hadi hodri meydan!

Kalın sağlıcakla...