ayzengin @ soninternethaber.com

Sayın Başbakanım ve Cumhurbaşkanım,

Payıtaht Abdülhamit´in birinci ve ikinci dizisinde Mahmut Paşa ve Mehmet Paşa vasfını taşıyan çoook bürokrat vardır... Önemli olan Mahmut Paşa gibi hain bürokratların ortaya çıkarılmasında uyanık olmalı ve titiz davranmalıdır…Aksi taktirde Mahmut Paşa benzeri bürokratlar, hükümetin veya devletin yanında görünerek masum insanların canını yakmaya devam edecektir…

Payıtaht Abdülhamit´in birinci ve ikinci dizisinde Mahmut Paşa´nın devlete İhaneti:

Murat Paşa, İngilizler ile anlaşmış…

Mahmut Paşa, İngilizlerin istediği şekilde demir (tren) yolu güzergahının değişmesini sağlayan haritayı, arşive girerek asıl harita ile değiştirmiş…

Mahmut Paşa, demiyolu ihalesinin İngilizlere verilmesi için, İngilizlerin rüşvet teklif etmesini sağlamış…

Mahmut Paşa, Abdülhamit´in çok önemli sırdaşı gibi görünerek İngilizlerin hazırladığı demir yolu   haritasını, Abdülhamit´in onaylaması için uygun ortam ayarlamış.

Abdülhamit´e yapılan Suikastte, Murat Paşa´nın rölü ve ihaneti:

Murat Paşa, Abdülhamit´e yapılan suikastı organize etmiş…

Papazın, Abdülhamit´e silah çekmesine yardımcı olmuş…  

Suikastın müsebbibi olarak Mehmet Paşa´nın tutuklanmasını sağlamış…

 İlk iki diziden Mahmut Paşa´nın durumunu özetledikten sonra  bugünkü olaylar ile irtibatını kurmaya çalışacağım.

Kapalı yerlerde sıgara içilmemesi için yasak getirildi. Yerinde ve haklı bir yasak. Her zaman denetime muhtaç bir yasaklama… Ama bir ay öncesine kadar doğru dürüst bir denetim yapılmamıştır. Referandumun arfesinde bir ay kala denetimler, gözaltı ve  tutuklamalar sıklaştı.

FETÖ´nun üniversitelerinde öğretim elemanı olarak çalışmış ama herhangi bir suça bulaşmayanları  terör örgütü üyesi gözüyle bakılması için ve tutuklanması için  bilerek özel bir gayret sarfediliyor… Daha sonra görüyor musunuz devlet, herkesi tutukluyor  gibi konuşmalar ile toplumda infial oluşturuluyor. Referandum arefesinde denetimi artırıp ve suçlu iddiasıyla  insanların tutklanması sağlanıyor…

Sayın Başbakanım ve Cumhurbaşkanım,

İşlerin yürütülmesinde denetimin çok önemli olduğunu bilen bürokrat, bir ay önce neredeydi?

Mahmut Paşa gibi istediği dosyayı imzalatıp denetimleri ve tutuklamaları referandumun arefesinde devreye sokan bürokratlar kimdir?

Mahmut Paşa gibi bürokratların ve siyasetçilerin sahnede aktif olmasını sağlayan kimdir?

Maddi sıkıntı çeken çocukları FETÖ´nun kucağına atan, bugün ise o çocukların  tutuklanmasını, meslekten ihraç edilmesini sağlayan akıl hocalarını görmemezlikten gelen bürokratlar kimdir?

Anadolu´nun samimi gençlerini, FETÖ´nun kucağına itip, bugün ise o çocukların  meslekten ihraç edilmesine neden olan Mahmut Paşaların yurt dışına kaçmasını sağlayan bürokratlar kimlerdir?

 Selam ve saygılar…