acismail @ soninternethaber.com

1. Ülkemizde önemli oranda milletimizin öğretmeni, okulu ve yol göstericisi olan anne ve anne adayları insanlık aleminin en çirkin eşyası olan sigara kullanıyor. Bu ilericilik, akıllılık kültürlülük olmamakla beraber aşırı derecede cahillik göstergesidir. Bu bakımdan sigara içen sayısı ve özelliklede kadın oranlarına baktığımızda barbar ve geri kalmış bir toplumuz diyebiliriz. Bunun sosyal,ekonomi ve tıp anlamında zararlarını iyi anlatmak, zihnen kadınları korumak ve yabancı işgalden yaşamları kurtarmak gerekir.

 

Sigara en başta kalp ve beyin damarlarında sertleşme ve bozulma yaşatmaktadır. Kanda oksijen miktarı azalması ve damarlarda tıkanıklık olmasıyla beraber cilt kuruyor, güzellik ve yüz nuru gidiyor. Mutsuzluk, memnuniyetsizlik ve agresiflik artmaktadır. Kadınlarda yumurta zayıflıyor, kanda karbon başlık zehir çoğaldıkça bedenden kötü koku geliyor, adet durma yaşı küçülüyor, her türlü kanser yaklaşıyor, saç dökülüyor, düşünme ve okuma iradesi azalıyor, ten sağlığı zaafa düşen bir annenin dirayeti ve direnme gücü aşağı çekiliyor. Zehirle, tembellikle ve zaafla boğuşan anneden tabiiki bu anlamda sağlıksız bir evlat yetişecektir. Bu ileride görülecek başka zarardır.(Özellikle kadın-erkek X ve Y kromozomu bozuk evlatların çoğalmasında yemek-içmede büyük yanlışların sebepçi olduğu başka makalemizde anlatılacaktır.)

 

Sigara insanları sorumsuz, aptal ve akılsız yaparken anne, sevgili, öğretmen olan kadınlarımızı daha da zor bir sürece sokacaktır. Erken yaşlanma, erken gerileme ve gerilim, çekici ve güzelliğinden erken ayrılma, hastalıklı ve mazlum bir bedene hızlı yakınlaşma, şiddet ve kavgaya çabuk mahkum edilme süreci bir anlamda hem mağdurluk hem de ahmaklık getirecektir. Onun için sigara ve tiryakilikle ileri, modern ve kültürlü yaşam arasına kalın bir ayrık koymamız, yaşam tarzıyla sağlıklı yaşam arasına organik bağ kurmamız, milletimizi sapık ve sulandırılmış terminlere teslim etmek yerine kadınlarımızı kadım kültürümüzdeki yüksek makama tekrar oturtmamız lazım.

 

Kısacası sigara gericiliktir, çirkindir ve kültürsüzlüktür. Sigaradan ve sigara içenlerden uzak durun ! Sigara içerek başkaların insan haklarını gasp eden yobazlara sesinizi duyurun. Sigaradan anne ve öğretmenlerimizi kurtarıp geleceğimizi güvenceye alalım.

 

2. Hava savunma sistemleri 60-70.yıllardan kalan düşünce ve prensiple dost-düşman tanımı başkaları tarafından belirlenecek ve kendimizi önemli gören değil başkalarının güvenliğine canımızı feda edecek stratejiyle öylece bırakılmıştır. Fiziki bakımdan söylediğimizde 2.dünya savaşından kalan bu sistemler bir anlamda günümüz tehditleri karşısında çalışmaz ağırbaşlardan oluşan metal yığınından ibaret hale gelmiştir. Yakın geçmişte iyileştirmeler ve millileştirmeler olsa bile bunun kökten düzelmesinin yolu:Günümüz tehditleri için Rus,Çin ve Japon füze sistemleri satın almak ve bununla birlikte binlerce mesleki gence bütçe ayırıp onları yetiştirmek ve ona bağlı fiziki ve eğitimsel şartları oluşturmak,10 yıl sonunda herhangi yabancı cismi sınırlarımız dışında fark edip yok edecek yerli savunma üretim kapasitesine ve 8000-12000 km uzağı vurabilen saldırı kabiliyete kavuşmaktır.Tekrar söylüyorum:Onlarca,yüzlerce değil binlerce havacı ve akıllı füzeci genç yetiştirilmeli.Sadece savunmada yatmak ve eskimişleri satın almak değil,kendimiz üretmek ve yeri geldiğinde önce saldırmak  Atatürkçülüğün alasıdır.