ATİLLA ECE : AMEDSPOR YALNIZ DEĞİLDİR 

Bugün yine Bursa'da ama bu kez farklı bir siyasal gündemi olan bir güruhun çirkin saldırılarına tanık olduk.

Kentimizin takımı Amedspor, Bursaspor karşılaşmasında kafalarına bıçak,mermi, kesici metal aletler gibi ölümü çağrıştıran maddelerle saldırıya uğradı.

Bu yetmezmiş gibi, yine tribünlerden toplumsal barışı dinamitleyecek nitelikte, bölge halkının 1990'lı yıllarda ölümle eş tuttuğu sembollerden ‘Beyaz Toros’ posteri ile azılı bir katil olduğu bilinen firari sanık ‘Yeşil’ kod adlı karanlık şahsın fotoğrafları açılmıştır.


Bu ne sporla ne siyasetle ne de sıradan bir öfke ile açıklanabilecek bir durumdur. Bu durumun sorumluları, günlerdir yapılacak maç öncesinde tedbir alınması için yapılan çağrılara kulak tıkayanları kınıyoruz.


45 binden fazla yurttaşımızın kaybına neden olan depremden sonra, Bursa'da yaşanan bu olaylar, kentimizde ve bölgemizde, dünyanın birçok yerinde on binlerce taraftarı bulunan, taraftar sayısı bakımından ülkemizin ilk 5 büyük takımı arasındaki Amedspor'a gönül verenlerde bir de manevi deprem yaratmıştır.

Yapılan bu saldırı, toplumsal barışın temellerin altına konulan bir dinamitten farksızdır. Bu konuya cumhuriyet savcılarını İç işleri Bakanlığı'nı ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu göreve davet ediyoruz.

Bu vahim olayda ortaklaşan faillerin bir an önce cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Tekrardan kentimizin güzide klubü Amed Spor'a geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.”

Atilla Ece
Memleket Partisi Diyarbakır İl Başkanı