ATA TEKNOLOJİ CALL CENTER LTD ŞTİ kurucusu ve Ata Sigorta Şirketi sahibi Bahadır Ata kimdir? Okurlarımıza tanıtalım.
Bahadır Ata:
Merhabalar, öncelikle bize bu imkanı sağlayan Başkent Postası haber sitesine teşekkür ediyor ve sizleri bunaltmadan kendimden bahsetmek istiyorum. Adım Bahadır Ata, 25 yaşında genç bir girişimciyim. İlk çağrı merkezi sektörüne özel sektörde asgari ücret ile çalışarak başladım. Daha sonrasında bu işi yapacağım dediğimde tecrübem sadece yanında çalıştığım değerli insanlardan gördüklerimdi. Memur ailesi bir bireyim. Bu işe girerken inanın cebimizde bir lira yatırımımız bile yoktu. İlk destekçim ve aynı zamanda ortağım abim Bekir Can Ata oldu. Kendisinin bana olan güveni sayesinde çok ufak bir mebla kredi ile ilk ofisimizi Sıhhıye'de bulunan Sağlık Sokakta açtık. İnanın 10 bilgisayar ve masadan başka hiç bir şeyim yoktu. Bende kendi elemanlarımla beraber oturup müşteri kazanmak için aylarca çabaladım. Sonrasında emeğimiz azmimiz ve başarımız sayesinde bizi piyasanın en güvenilir ve en disiplinli firması haline getirdi. Bizler her zorluğa karşı ayakta dimdik kalmayı başardık. Yokluğu da gördük varlığı da ancak hiç bir zaman pes etmedik. Değerli okuyucular sizlerden ricamız sizde hayallerinizin peşinden gidin. Planlarınızı ertelemeyin. Burada kendimizden bahsederken de bizi bu hale getiren yetiştiren babam İrfan ATA'nın da hakkını yemek istemiyorum. Kendisinin bize vermiş olduğu en büyük miras bizi böyle yetiştirmesiydi. Sizi daha fazla yormadan diğer sorulara geçmek istiyorum.


Başak Polat: Size ulaşan danışanlara ne tür hizmetler vermektesiniz?
Bahadır Ata:
Genel olarak asıl mesleğimiz çağrı merkezi, iletişim sektörü. Bize ulaşan müşterilerimizin müşteri yönetimi, danışmanlık, ürün satışı, teknik desteği gibi hizmetler vermekteyiz.


Başak Polat: Çağrı Merkezi şirketinin yanı sıra sigorta girişimciliği nerden aklınıza geldi? Bir arz talep meselesi miydi?
Bahadır Ata:
Çağrı merkezi olarak yıllardır sektörde hizmet vermekteyiz. Sigorta girişimciliği merak ettiğim ancak cesaret edemediğim bir sektördü. Anlık bir kararla bu sektöre de girme kararı aldık. En büyük sebebi ise kendi kişisel araçlarımız için hizmet aldığımız sigortacılarımızdı. Kendilerine hep bir cep numarasından ulaşıp hizmette gecikme yaşadığımızı farkettik daha sonrasında da bu sektörü nasıl kurumsal bir hale getirip insanları kendim gibi mağdur etmem düşüncesine kapıldım. Planlamalarımı hazırlayıp projemi hayata geçirdim. Sigorta sektöründe de 7/24 ulaşabileceğiniz her durumda muhatap bulabileceğiniz güvenilir bir firma olma hayalindeyiz ve başaracağız. Şuanda aktif pörtföyümüz yeni gelişen bu şirketimizde beklentimizin çok çok daha ötesinde.

Başak Polat: Sizce meslek ahlakı nasil olmalıdır?
Bahadır Ata:
Öncelikle meslek ahlakı disiplinden geçer. Disilinli olduktan sonra inanın her başarıya ulaşabilirsiniz.

Başak Polat: Sigorta bireyler için elzem midir? Ve ne tür ayrıcalıklar sunar sigorta yaptiranlara?
Bahadır Ata:
Sigorta müşteriler için elzemdir. Özellikle sağlık ve trafik sigortaları. Size bir hizmet sağlıyoruz. Hem sizi hem karşı tarafı bir nevi güvence altına alıyoruz.

Başak Polat: Sizi diğer sigorta şirketlerinden ayıran özellikleriniz nelerdir?
Bahadır Ata:
Tamamen kurumsal bir pörtföyümüz olması ve 7/24 Aktif bir şekilde hizmet veriyor olmamız. Bize ulaşamadığınız 1 dakika bile yok aktif personellerimiz sürekli canlı destek/whatsapp ve çağrı kanallarımızın başında siz değerli müşterilerimize hizmet vermek için bekliyor.

Başak Polat: Call Center ofisinizde kaç kişi çalışıyor ve fonksiyonları nelerdir?
Bahadır Ata:
Çağrı merkezi ofisimizde ortalama olarak şuan 40 kişiye yakın çalışma arkadaşımız var. Sigorta sektöründe ise 12 kişiyle beraber çalışıyoruz. Bir çoğu müşteri temsilcimiz. Bir de bizim eğittiğimiz yönetim kadrosu var. Hepsiyle mutlu bir çalışma ortamı içerisindeyiz.

Başak Polat: Başarılarınızı borçlu olduğunuz unsurlar nelerdir?
Bahadır Ata:
Başarılarımızı tamamen bizi yetiştiren babamız İrfan ATA'ya borçluyuz. Disiplinli düzenli bir ailede yetiştik. Çalışma azmini meslek ahlakını kendi babamızdan görerek bu günlere ulaştık. Bir önemli unsuru da tamamen özgüveninizin olması. Önce hayal edin araştırın ve işe başlayın. Kimse emek vermeden başarılı olamaz. Emek vermekten kaçmayın. Kendinizden ödün vermeyin. Girişimci olarak neredeyse her şeyle karşılaştık. En kazanç sağlayamadığımız dönemde oldu çok kazandığımız dönemde ama babamızın bize öğrettiği azim ve hırs bizi hiç bir zaman pes ettirmedi. Karnımız aç gezdiğimiz günler oldu ama hiç bir zaman gözümüz aç kalmadı.


Başak Polat: Gelecekten beklentileriniz nelerdir?
Bahadır Ata:
Şirketlerimi bir holding hale getirip Türkiye'nin marka yüzü olmak istiyoruz. Şuan da tek amacımız hayalimiz budur. Yakında diğer sektörlerde de ismimizi duyacağınızı temenni eder bu güzel görüşme için teşekkür ederim.


Başak Polat: Son olarak eklemek istediğiniz birşeyler var mı? Varsa bunları öğrenebilir miyiz?
Bahadır Ata:
Benim gibi işini kurmak isteyen genç arkadaşlarımıza söylemek istediğim bir şey var. Her şey para maddiyat değil. Vazgeçmeyin. Biz bu işi yapacağız dediğimde bizim kendimize ait bir ofisimiz bilgisayarımız sistemimiz yoktu. Evdeki imkanlarla başlayarak bu günlere geldik. Bu yüzden vazgeçmeyin. Çalışın emek verin. Sizde başarıya ulaşacaksınız.


ATA TEKNOLOJİ CALL CENTER LTD ŞTİ kurucusu ve ATA Sigorta Şirketi sahibi Bahadır ATA
www.atasigorta.org


www.atateknolojicallcenter.com


+90 850 640 0907

Kocatepe Mahallesi
Bayındır Sokak
No:62/11
Ankara/ Çankaya