Afyonkarahisar'ın Sevilen İsmi Sami Çetinaktı Ak Parti Adaylığını Duyurdu

Her acınıza ortak olmanın sözünü veriyorum
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Sami Çetinaktı; “Bu yolun sonu ne olur, bilemiyoruz. Her ne olursa olsun, ben her acınıza ortak olmanın sözünü veriyorum” dedi.

Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinaktı, AK Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Afyonkarahisar Belediyesindeki görevinden istifa eden Sami Çetinaktı 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den Milletvekilli aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekilliği aday adaylığı başvuru dosyasını Seçim İşleri Başkanı Av. Talha Akkaya’ya teslim eden Çetinaktı basın açıklamasında şunları söyledi: “20 yıldır partimin her kademesinde görev aldım. Bu görevlerin hepsi benim için şeref madalyasıdır. Öncelikle şunu biliyoruz ki bu iş nasip işidir. Nasibimiz de varda olur, nasibinizde yoksa şayet bugüne kadar olduğu gibi Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına hizmet etmeye kapı kapı sokak sokak dolaşarak bu değirmene su taşımaya devam edeceğim. 

SAMİMİ OLACAĞIM, EŞİT DAVRANACAĞIM

Ben sizin için, sizin bir evladınız olarak, yine sizlerle olmaya devam edeceğim. 14 Mayıs seçimleri mühim bir milattır. Ben Milletvekili olduğum zaman tek bir şeye söz veriyorum. Sizlerle samimi olacağım, eşit davranacağım, tüm Afyonkarahisar’ı tüm farklılığı ile bütün renkleriyle kucaklayacağım. Hepinizin Milletvekili olmak için çaba sarf edeceğim. Onun, bunun, şahsın, zamanın, zeminin şekline göre Milletvekili olmayacağım. Derdinize dert ortağı olmanın sözünü veriyorum. Bu yolun sonu ne olur, bilemiyoruz. Her ne olursa olsun, ben her acınıza ortak olmanın sözünü veriyorum. 2023 yılında 14 Mayıs’ta Afyonkarahisar’ın tüm ilçelerinde tüm beldelerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar başkan seçilmesi için sizlerden bir söz almak istiyorum. 2023 seçimlerinde ümmetin temsilcisi, suskun dünyanın gür sesi tekrar başkan yapmaya var mıyız? Çıktığımız bu yolda bahtımız kavi talihimiz yar olsun.”