Bahçeşehir Koleji Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mustafa Demirkıran ve öğrencilerle buluşan Başkan Güzel, öğrencilerin TÜBİTAK Liseler Arası Elektrikli Araç Yarışları için hazırladığı projeyi dinledi.

Projenin heyecan verici olduğunu ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Güzel, “Bilimin ışığında ilerleyen öğrencilerimizi ve onların geliştirdiği projeleri destekliyoruz. Belediyemizin de Defne’de benzer projeler üretmesi ve geliştirmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bilimle, sanatla, sporla, edebiyatla içi içe büyüyen nesillerin varlığı Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını daha da anlamlı kılıyor. Projenin araştırılıp geliştirilmesinde ve hayat bulmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

TÜBİTAK ve TEKNOFEST iş birliği ile düzenlenen yarışma, 2023 yılının Mart ayında Kocaeli’nde gerçekleşecek.

Türkiye, Azerbaycan ve KKTC’deki lise ve dengi okullarda eğitim gören öğrenciler ile Türkiye’deki BİLSEM, Gençlik Merkezleri, Deneyap Teknoloji Atölyeleri ve Bilim Merkezleri’nin lise seviyesindeki öğrencileri arasında alternatif ve temiz enerji kaynakları konusunda farkındalık oluşturmayı, elektrikli araçların gelişimi için insan kaynağı yetiştirmeyi amaçlayan yarışlara bu yıl 376 takım başvuru yaptı.