BAĞLAR BELEDİYESPOR HIZ KESMEDEN LİGE BİLENİYOR
Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde (BAL) mücadele eden Diyarbakır temsilcilerinden Bağlar Belediyespor, yeni sezon hazırlıkları kapsamında şu ana kadar 3 hazırlık maçı yaparak gücünü test etti. Teknik Sorumlu Cihan Çetin,”Çok iyi çalışıyoruz. Lig muhtemelen 1 Ekim’de başlayacak. O tarihe kadar hazırlık maçları yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Mardin 1969Spor’un kadrosunda Diyarbakır ve bölgeden 15 oyuncunun yer aldığını, aynı şekilde Bağlar Belediyespor olarak da kadronun tamamını bölge gençlerinden oluşturduklarını anlatan Çetin,”Bu iki kulübün doğru olan politikası tüm kulüplere örnek teşkil etmelidir.” dedi.


Uzun yıllardır Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde Diyarbakır’ı başarıyla temsil eden Bağlar Belediyespor, geçmiş yıllarda uyguladığı gibi bu yıl da yoluna tamamı Diyarbakırlı olan teknik heyet ve bölgedeki futbolculardan oluşan kadroyla yoluna devam ediyor.
Ekim ayının ilk haftasında başlaması planlanan lig için hazırlıklarını sürdüren Bağlar Belediyespor, şu ana kadar yaptığı 3 hazırlık maçında Mazıdağı Fosfatspor’u 1-0 ve Batman 72Belediyespor’u 2-0 yenip Mardin 1969Spor’a 3-0 mağlup olarak 2 galibiyet ve 1 yenilgi aldı. Kırmızı-Siyahlı takım, gelecek hafta deplasmanda Siverek Belediyespor’la karşı karşıya gelecek.

Takımın hazırlık sürecini değerlendiren Teknik Sorumlu Cihan Çetin, çok iyi çalıştıklarını ve kaynaşma sürecini başarıyla aştıklarını söyledi. Hazırlık maçlarıyla takımın gücünü test ettiklerini ifade eden Çetin,”Oynadığımız 3 maçta da iyi bir görüntü sunduk. Çok arzulu, istekli ve başarıyı isteyen oyunculara sahibiz. Mütevazi imkanlarla mütevazi bir ekip kurduk. Ligin başlamasına 1 ay gibi zaman var. Bu süreci iyi değerlendirmek istiyoruz. Kadromuzdaki oyuncuların hepsi bölgeden oyuncular. İmkanlarımıza göre birkaç takviye daha yapabiliriz. Bizim amacımız ligde Diyarbakır’ı başarıyla temsil etmek ve oyuncularımızın da önünü açmaktır. Oyuncularımız burayı basamak kullanıp daha sonra üst liglere giderse bence en büyük kazanç ve şampiyonluk bu olur diye düşünüyorum.” diye konuştu.

BAŞKAN BEYOĞLU’NA, MARDİN 1969SPOR YÖNETİMİNE VE CEVDET HOCAYA ÖVGÜ
Cihan Çetin, hazırlık maçında deplasmanda karşılaştıkları Mardin 1969Spor’un yönetimini ve teknik heyetini de bölgedeki genç oyunculara verdikleri önemden dolayı tebrik ederek tüm profesyonel takımlara örnek gösterdi. Çetin,”Mardin 1969Spor’un kadrosunda Diyarbakır ve bölgenin diğer şehirlerinden 15 genç oyuncu var. Hepsi de başarıya aç. Onlar için büyük şans. Mardin 199Spor Başkanı Rıdvan Aşar ve yönetimini, Cevdet Uzunköprü hocamızı bu doğru ve örnek politikadan dolayı tebrik ediyorum. Ben bu bölgenin bir evladı olarak gurur duydum. Cevdet hoca bunu hep yapıyor, yıllardır çalıştırdığı takımlarda bölge gençlerine değer veriyor. Mardin 1969Spor’un bu davranışı tüm profesyonel kulüplere örnek olmalıdır.” dedi.

“TÜKETİMİN SONU YOK, HERKES ÜRETİME DÖNMELİ”
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve Bağlar Belediyespor yönetiminin yıllardır bölge gençlerinin önünü açtığını ifade eden Çetin,” Biliyorsunuz BAL Ligi’nde de Bağlar Belediyespor olarak bunu biz yapıyoruz. Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu, bizden bölgedeki gençleri değerlendirmemizi istiyor. Bir çok oyuncumuz bizde başarılı olup profesyonel liglere gitti. Başka türlü sporcu yetişmez. Her yıl trilyonlarca para harcayan kulüplerin halini görüyoruz. Sürekli tüketmenin, imkanları çarçur etmenin sonu yok. Tek çare üretmek ve kalıcı başarılara bu şekilde ulaşmaktır. Bence tüm kulüpler bu şekilde yapmalı, doğru yolu bulmalıdır.”değerlendirmesinde bulundu.