BARAJ ORTAOKULU, LEARN THROUGH UPCYCLİNG PROJESİYLE ULUSLARARASI İŞ BİRLİĞİ BAŞLATIYOR


BARAJ ORTAOKULU, LEARN THROUGH UPCYCLİNG PROJESİYLE ULUSLARARASI İŞ BİRLİĞİ BAŞLATIYOR
Baraj Ortaokulu, Learn Through Upcycling Projesiyle 12 Uluslararası Okulla İş Birliği Yapıyor.

Baraj Ortaokulu, “Learn Through Upcycling” projesi kapsamında Türkiye’den 5 okul, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Romanya’dan 1 okul ve Lübnan’dan 2 okul olmak üzere toplam 12 okulla ortaklığını başlattı.

Okulun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Burak ATATEKİN, Fen Bilimleri Öğretmeni Tuğba MUŞ ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Türkan SELEN tarafından yürütülen projenin amacı, WEB 2.0 araçları kullanılarak ileri dönüşüm farkındalığı oluşturmak. Bu proje, atıkların azaltılması, enerji verimliliği, ileri dönüşüm ve çevre dostu uygulamalar gibi alanlarda olumlu değişiklikler yapmayı hedefliyor.

Projede ayrıca, öğrencilerin iletişim kurmaları, iş birliği yapmaları, projeler geliştirerek paylaşmaları; eTwinning topluluğunun bir parçası olmaları teşvik ediliyor. Bu şekilde öğrenciler, en etkili öğrenme platformlarından biri olan eTwinning’in avantajlarından faydalanarak uluslararası iş birlikleri içinde yer alıyorlar.

Baraj Ortaokulu, Learn Through Upcycling projesiyle sadece çevre dostu uygulamaları teşvik etmekle kalmıyor, aynı zamanda öğrencilerin küresel düzeyde iletişim kurmalarını ve iş birliği yapmalarını sağlayarak uluslararası deneyim kazanmalarına da katkı sağlıyor.