14 Mayıs'ta Türkiye’de yapılacak genel seçimler için milletvekilliği aday adaylıkları başladı. Ankara’da yaşayan Birleşmiş milletler temsilcisi ve WTBDC Dünya Ticareti İş Geliştirme Konseyi başkanı DR. Ümit Kaya; AK Parti Ankara milletvekili Aday Adaylığını geçtiğimiz gün kamuoyuyla paylaştı...

DR. Ümit Kaya adaylık açıklamasında, yıllardır siyasetinde ve yerel yönetimlerinde gururla hizmet ettiği Ankara’da, bugünden itibaren farklı bir pozisyonda hizmete devam edecek olmanın heyecanı içinde olduğunu dile getirdi.

ÜMİT KAYA. “TBMM DE AYNI BAŞARIYI GÖSTERECEĞİME İNANCIM TAMDIR”

DR: Ümit Kaya "Çıkmış olduğumuz bu yolda memleketimize, halkımıza faydalı olmak için ve hakkımızda hayırlı olanın Allah tarafından bizlere nasip edilmesi dileğiyle çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde devam ettiriyoruz. Ankara ve bölge halkı için TBMM de aynı başarıyı göstereceğime inancım tamdır. 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti Ankara Milletvekili aday adaylığı başvurumuzu yaparak CUMHUR İttifakı tarafımızı bir kez daha tescilledik. İnşallah bu çalışmalar sonucunda bu yarışta bizler seçilirsek, seçildiğimiz andan itibaren yine sizlerle birlikte Ankara’mıza ve ülkeme hizmet etmenin onurunu yaşayacağım. 14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için AK Parti'den Ankara için Milletvekili Aday Adayı oldum. Bu arada, Ramazan’ı Şerifimizin de hayırlara vesile olması dileğiyle. Destek ve dualarınızı bekliyorum” dedi.

 

ÇOK YÖNLÜ BİR İŞADAMI VE SİYASETÇİ

Birleşmiş milletler temsilcisi ve WTBDC Dünya Ticareti İş Geliştirme Konseyi başkanı DR. Ümit Kaya Uluslararası organizasyonlar içerisinde prestiji en yüksek olanlardan biri olan WTBDC Dünya Ticareti İş Geliştirme Konseyi Dünya Başkanı bir Türk. Afrika kıtasından Asya Kıtasına, Avrupa Kıtasından Asya Pasifik ülkelerinde ve bu oluşumun başında yer alan Ümit Kaya’yı her an görmek mümkün.

ÜMİT KAYA KİMDİR?

1973 Ankara Çamlıdere doğumlu olan Ümit KAYA; Yenimahalle EML Elektronik bölümünü bitirdikten sonra 9 Eylül Üniversitesi İİBF Maliye Bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar uluslararası fon ve portföy yöneticiliği yapan KAYA, şu anda UK Investment Group Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Evli, bir kız ve iki erkek babası olan Ümit KAYA, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler almış durumda. Üniversite yıllarında da siyasetle uğraşan, ANAP Üniversite Teşkilat Başkanlığı yapmış olan ve 2009-2012 yılları arasında AK Parti Yenimahalle İlçe yönetimine seçilen Ümit KAYA yaptığı aktif siyasetle kendini topluma tanıttı. Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği kurucu üye ve Başkan Yardımcılığında iken yapmış olduğu sosyal sorumluluk projelerini şuanda farklı kulvarlarda da devam ettirmekte. AK Parti Ankara İl Başkanlığı siyasi işler komisyonunun da görev yapan Ümit KAYA Ankara'ya hizmet etmektedir.

 

ÜMİT KAYA’NIN BAŞARILARI

WTBDC Başkanı, KIZILÇAMSİAD Kızılcahamam ve Çamlıdere Sanayi ve İşadamları Derneğinde görevleri bulunan KAYA iş hayatında da aktif. Ayrıca Kızılcahamam ve Çamlıdere Dernekler Federasyonunda Genel Başkan Yardımcığına getirildi.

Siyasette Yenimahalle İlçe Yönetiminde yürüttüğü, sivil toplum kuruluşlarında yaptığı hizmetlerdeki tecrübeleri ve iş hayatındaki 15 yılı aşkın yöneticilik hayatını yenilikçi, kararlı ve istikrarlı bir şekilde sürekli değişerek ve gelişerek devam etti.

Ankara'nın çeşitli bölgelerine yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde yer bulan Ümit KAYA, topluma hizmet yarışında "Halka hizmet Hakk'a hizmet" sözünü rehber edindiğini belirtiyor...