ERZURUMSPOR'DAN DEV ALT YAPI HAMLESİ


Trendyol 1.Lig ekibi Erzurumspor, geleceğe yatırım yapmak için çevre illeri kapsayan dev bir alt yapı hamlesi başlatarak bu konuda model oldu.
Alt yapıdan 24 oyuncu ile sözleşme imzalayan kulüp, bölge illerinde başarılı olan çok sayıda genç oyuncuyu da bünyesine kattı
Onursal başkan Mehmet Sekmen'in desteğiyle önemli bir projeleri hayata geçirdiklerini belirten Kulüp Başkanı Ahmet Dal,"Süper Lig'e nasip olmayan muhteşem tesislerimiz var. Çocuklar burada her türlü eğitimi alacak." İfadelerine yer vererek projenin önemine dikkat çekti.


Transfer tahtası kapalı olmasına rağmen 1.Lig'deki mücadelesine başarıyla devam eden Erzurumspor, kulübün geleceğini sağlama almak için bir çok kulübe model olacak alt yapı hamlesini başlattı.
Alanında uzman ve başarılı 18 antrenör eşliğinde bölge gençlerine yönelik tarama yapan Mavi-Beyazlı
kulüp, geçen sezon Türkiye şampiyonalarında takibe aldığı ve beğendiği oyuncuları bünyesine kattı.
Bölgenin bir çok kentinden Erzurum'a davet edilen genç oyuncular Elit Lig'de mücadele edecek yaş kategorilerindeki takımlar için seçildi.
Erzurumspor tesislerinde kalacak olan oyuncuların eğitim dahil tüm ihtiyaçları kulüp tarafından karşılanacak.

ANLAMLI PROJENİN MİMARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEKMEN

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı ve Erzurumspor Onursal Başkanı Mehmet Sekmen'in Erzurumspor'un geleceği için her türlü imkanı sağladığına dikkat çeken Kulüp Başkanı Ahmet Dal, gerek Erzurum'dan gerekse bölge illerinden seçilen oyuncuların doğru eğitim ve sahiplenmeyle hak ettikleri yere geleceklerini dile getirdi.
Başkan Dal,"Bu projenin en büyük mimarı sporun ve gençliğin geleceği için, Erzurumspor'un selameti için her türlü desteği sağlayan Onursal Başkanımız Mehmet Sekmen'dir . Bugün belki bir çok spor kulübünde olmayan tesislerimiz var. Çocuklar burada iyi eğitim alacak. Erzurumspor'un geleceği kurtulacak. Bu sayede bölgemizdeki yetenekli çocukları da spora kazandırmış olacağız." diye konuştu.