Eski Başkan Beyoğlu’ndan Bağlar Belediyesi Yönetiminin Açıklamalarına Sert Tepki

“Eski başkan Beyoğlu’ndan Bağlar Belediyesi yönetiminin açıklamalarına sert tepki: ‘İşçi kıyımı yapmak için bahane üretmeyin'”
Bağlar Belediyesi yönetiminin, belediyenin mali tablosundan dolayı personel maaşlarını ödemeyecek duruma geldiklerini açıklamasına eski başkan Hüseyin Beyoğlu’ndan cevap geldi.
Belediye yönetiminin işçi kıyımı yapmak için kılıf bulmaya çalıştığını belirten Beyoğlu, “5 yıl boyunca belediye tarihinin en yüksek zamlarını yaparak maaşları sorunsuz bir şekilde ödeyen ve bununla birlikte Bağlar tarihinin en büyük hizmetlerini yapan bir belediyeden 1 ayda bu duruma gelinmişse bunun takdirini değerli kamuoyuna bırakıyoruz” dedi.

Demokrat Partili Diyarbakır Bağlar Belediyesi yönetimi, önceki yönetimden kaynaklanan olumsuz mali tablodan dolayı personel maaşlarını ödeyemeyecek duruma geldiklerini açıkladı.
Belediye yönetimi mali tabloyu belediyenin sosyal medya hesaplarında paylaştı.
Yazılı açıklama yapan eski başkan Hüseyin Beyoğlu, iddialara sert tepki gösterdi ve belediye yönetimini işçi kıyımı için kılıf hazırlamakla suçladı.

İşte Beyoğlu’nun açıklamaları:
Demokrat Partili Bağlar Belediyesi yönetiminin sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamalar, hezeyan olmakla birlikte gizledikleri niyeti ortaya koyma bakımından da manidardır.
Öncelikle şunu bilinmesini istiyorum: Bizim dönemimizde 5 yıl boyunca tüm personel maaşları düzenli olarak ödenmiş ve belediye tarihinde benzeri görülmemiş şekilde gerekli iyileştirmeler yapılmıştır.
Belediye personeli bu anlamda en iyi dönemini bizim yönetimimizde geçirmiştir.

‘Belediyeyi Borçsuz Devrettik’
Bununla birlikte, kırsaldan merkeze kadar ilçe tarihinin en büyük hizmetleri yine bizim dönemimizde kıymetli halkımıza kazandırılmıştır.
Görev süremizin sona erdiği 1 Nisan 2024 tarihi itibariyle belediyemizin personele, esnafa ve kamu kurumlarına borcu bulunmamaktadır. Görevi borçsuz bir şekilde devrettik, çok şükür.
Bizim yönetimimiz döneminde, belediye aynı zamanda tüm yasal denetimleri de başarılı bir şekilde geçirmiştir.
Yöneticinin görevi mazeret ve algı yaratmak değil, çözüm üretme odaklıdır.

“Amaç İşçi Kıyımına Kılıf Bulmak”
Gelinen noktada maaş ödemeyeceğini, hizmet yapamayacağını açıklamak başka bir niyet ortaya koymaktadır.
Bu açıklamanın amacının emekçi kıyımına zemin hazırlamak olduğu gayet açık ve nettir. Kendi art niyetli emellerinize personelin emeğini alet etmeyin.
5 yıl boyunca belediye tarihinin en yüksek zamlarını yapan, maaşları sorunsuz bir şekilde ödeyen ve bununla birlikte Bağlar tarihinin en büyük hizmetlerini yapan bir belediyeden 1 ayda bu duruma gelinmişse bunun takdirini değerli kamuoyuna bırakıyoruz.