Dizide Erdal Ayna, Doğan Barış Yaşar, Ömer Varol, Mevlüt Bora, Okan Selvi, Mustafa Yiğit, İsmail Oğuzhan Boran ve Faik Aslan rol alıyor...

Konusu: Çekimleri Ankara’nın arka sokaklarında yapılacak olan Dizi; Suç örgütlerinin, kötü insanların karşısında set gibi duracak olan 11 garibin ve garip baba lakaplı kabadayının hikâyesini anlatıyor. Hikâyede Garipler Spor adında mahallenin futbol takımı vardır. Takımdaki 11 kahramanımız birbirlerine bağlı mahallede sevilen gençlerdir. Kurtuluş Ahlatlı, Ankara'nın Garipler Mahallesinde doğup büyümüş hikayenin ana kahramanı otuzlu yaşlarda yaşam cesareti, adaleti, zekası, gözü karalığı ile mahallenin sevilen abisidir.

 

Usta (Erdal Ayna), Dert Baba (Ömer Varol), Laz Celil (Okan Selvi), Doğan Barış Yaşar (pup)  Keko Dayı (Mustafa Yiğit), , Adıyamanlı (İsmail Oğuzhan Boran), Hasan Tillo ( Faik Aslan), Toprak (Mevlüt Bora) mahallenin sözü geçen gençlerdir. Her birinin ayrı ayrı meziyetleri vardır.

Kendileri garip olduğu gibi tüm gariplere de kol kanat gererler. İşlemedikleri bir suç yüzünden hepsi birden cezaevine girerler. Cezaevinde Garip Baba karakteri ile tanışırlar. Garip Baba Türkiye’nin her şehrinde namı olan, sevilen, gariplerin babası olarak tanınmış akıllı, merhametli, babacan ve hatip bir insandır. Zor bir hayat yaşayan garip baba sonrasında çok büyük paralar kazanmış tüm servetini garipler için harcamıştır.

Garip baba lakaplı efsane gariplerimizi yetiştirir. Garipler suçsuz oldukları anlaşılınca serbest bırakılırlar lakin olaylar başlarından eksik olmaz. Bir anda garipler tüm suç şebekesinin merkezine girerler ve mücadele etmeye karar verirler.

Garip Baba kötülükleri bitirecek plan yapar ve manevi evlatlarım dediği garipleri de plana dahil eder kötülüklerle savaşmaya başlarlar.