Kütahya’nın Efeleri izleyenleri ve juri üyelerini hayran bıraktı…

Kütahya’nın Ef eleri zeybek böyle oynanır dedirtiyor.

Kütahya Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde kurulan halkoyunları branşı oyuncuları, henüz 8 ay önce çalışmalara başlamış olmasına rağmen yarışmalarda ulusal düzeyde başarılara imza atıyorlar.

8 ay önce kurulan Kütahya Belediyesi Halkoyunları topluluğu 4 ay önce katıldıkları ilk yarışmada il birinciliğini elde ederken, şimdi de Denizli’de düzenlenen büyükler geleneksel düzenlemesiz kategorisinde bölge birincisi olarak Türkiye finaline adını yazdırdı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın önemli projelerinden birisi olan ve kısa süre önce hayata geçirilen Kültür Sanat Akademisi’ne bağlı icra topluluklarından biri olan halkoyunları topluluğu kısa sürede ciddi mesafeler katederek ard arda dereceler elde ediyor.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr Alim Işık ise, oynucularımız yoğun bir tempo ile İlimize bu gururu yaşattılar. Özel hayatlarını, ailelerini ve sevdiklerini ihmal ederk bu başarıları elde ediyorlar. Bu başarılar kolay kolay elde edilmiyor. Bu vesile ile oyuncularımıza, eğitmenlerimize ve tüm yakınlarına teşekkür ediyorum dedi.