Üreğil Millet Bahçesi’nin ardından Mamaklılar Mutlu Ege Millet Bahçesi ile nefes alacakları yeni bir yeşil alana daha kavuşacak...

 Mamak Belediye Başkanı Mutlu Ege Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Projenin geldiği aşama ile ilgili bilgi alan Başkan Murat Köse, alanı gezerek incelemelerde bulundu.

 115 bin metrekare alan üzerinde kurulacak Mutlu Ege Millet Bahçesi’nde; basketbol sahası, halı saha, tenis alanları, yeşil alanlar, bisiklet yolu, koşu yolu, idari bina, giyinme odaları, duş alanları, teknik alanlar, depo ve mescit bulunacak.

 3 Yılda 98 Proje Tamamlandı, 15 Proje Devam Ediyor

 Mutlu Ege Millet Bahçesi, modern dizaynı ve yeşil alanıyla göz dolduracak. “Proje için heyecanlıyız” diyen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Tüm alanı ağaçlarla donatarak bin bir çiçekle döşeyeceğiz. Çocuklar, bisiklete binecek, yeşillikler üzerinde doyasıya yuvarlanacak. Mamak Belediyesi olarak 3 yılda 98 projemizi hayata geçirdik, halkımızın hizmetine sunacağımız projelerle Mamak daha güzel olacak” dedi.

 Mamak Belediyesi’nin devam eden projeleri arasında , Mutlu Ege Millet Bahçesi, Mutlu Taş Ocakları Kentsel Dönüşüm Projesi, Fahri Korutürk Kentsel Dönüşüm Projesi, Şehit Hamza Sülün Millet Bahçesi, Ekolojik Köy, Kıbrıs Kanyonu Doğa Turizmi, Gülveren Engelsiz Yaşam Merkezi, GES Güneş Enerjisi Sistemi ve Kızılca Oto Sanayi Sitesi, Mamak Organize Sanayi gibi projeler yer alıyor.