Son dakika! İyi Partili Erdoğan Yıldırım Partisinden istifa etti

Kars Ardahan Iğdır dernekler Federasyonu Genel başkanı Dr Erdoğan Yıldırım  iyi Parti Sosyal Politikalar Genel başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu, Başkan Yıldırım iyi Parti'den 202 Genel seçimlerinden Ankara 2. Bölge'de milletvekili aday olarak gösterilmişti.

Yıldırım Bugün itibarıyla sosyal medya hesabı olan Facebook'ta bir paylaşım yaparak iyi Parti'de istifa ettiğini belirtti.

Başkan Yıldırım;Aziz Milletim, Saygıdeğer Dostlarım,
Ülkemizin kalkınması ve Milletimizin refahını artırmak amacıyla 2023 yılında  İyi Partide aktif siyasete başladım. Siyasete girmemin temel amacı, Milletimizin refahını artırmak, kamu yönetiminde etkinlik ve verimliliği sağlamak, sosyal sorumluluklarımı yerine getirmek  ve çocuklarımıza daha müreffeh bir  ülke bırakmaktı.

Toplumsal yararı öngören,  samimi, iyi niyetli, ulvi gaye ve hedeflerle İYİ Parti’den Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı oldum. 

Ancak, aktif siyasetin içinde bulunduğum süreçte, esas olarak Ülkemiz ive Milletimizin refahının artırılmasını öngören amaç, hedef ve projelerimin İYİ Parti’de karşılık bulmadığını gördüm. 

Siyasi çalışmalar sıradında şahit olduğum tatsız olaylar ve gelişmeler sonucunda, İyi Parti üst yönetiminin her geçen gün daha çok yıprandığını ve yüce Milletimizin güvenine mazhar olamayacağını gördüm. 

Ülkemiz ve Milletimizin menfaatleri yerine bireysel çıkarların öncelikli olduğu  bir siyasi oluşumun içinde kalmamın da doğru olmadığını anladım.


Siyasette istikrar sağlanamadığı müddetçe Ülkenin kalkınması sağlanamaz. İstikrarlı siyaset yapılmadan partilerin geleceği de doğru inşa edilemez. İktidar ve muhalefet partilerinin tek amacı Ülkeye hizmet olmalıdır. 
Söylenen her söz, yapılan her icraat ve atılan her adım, Ülkemizin ve geleceğimiz için çok önemlidir. Muhalefet görevini üstlenenlerin, en az iktidar kadar sorumluluk taşımaları gerekir. Ülkemizin ve Milletimizin menfaatleri için yapılan icraatlar alkışlanmalı, eksik ve yanlış projeler için ise yeni ve doğru çözümler ortaya konulmalıdır .Muhalefet yapmak, sadece eleştirmek ve kendi konumunu korumak olmamalıdır. 

Türkiye’nin Yeni Yüzyılında Ülkeme ve Milletime olan sorumluluğumu yerine getirmek, genç nesillere daha iyi bir gelecek sağlamak ve ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine taşımak için üzerime düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğumu bir kez daha ifade etmek isterim.  Bu düşünce ve yaşanan gelişmeler neticesinde, gördüğüm lüzum üzerine, İYİ Parti Ortadoğu Politikaları Başkan Yardımcılığı görevimden ve İYİ Parti üyeliğinden istifa ediyorum.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.
Erdoğan Yıldırım