Yeniden Refah Partili Yahya Kılıç: “Artık Kınama Vakti Değil, Kıyama Kalkma Vaktidir”

Yeniden Refah Partisi’nin  yerel seçimlerdeki Kayapınar Belediye Başkan Adayı olan Mahmut Yahya Kılıç, israilin Gazze’de gerçekleştirdiği süregelen katliamlarına karşı basın açıklaması yayınladı. “Artık kınama vakti değil, kıyama kalkma vaktidir.” diyen Kılıç’ ın Diyarbakır Haber’e yaptığı açıklaması şu şekilde: “Artık gazetelere demeç vermekten, meydanlarda zulmü haykırmaktan boykot etmekten bıktık. İmanımız bizi muhasebeye davet ediyor, ama bakıyoruz ki Gazze’de bomba düşmemiş tek bir metrekare kalmadı.

Her Gazze’li evden bir şehit değil artık her evden çıkan şehitlerin sayısını sayamaz olduk. Tarihin en büyük katliamı ile baş başa kalan Gazze müslümanları hala destansı bir mücadele ile topraklarını siyonistlere bırakmamak adına mücadele ediyorlar. Selam olsun direnişe, selam olsun kıyama diyerek gururlanıyoruz. Lakin İslam ülkelerinin yöneticilerinin sessizliği bizleri üzüyor ve Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in o muhteşem sözü aklımıza geliyor ve her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; “düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.” Bundan dolayı Ürdün, Mısır, Lübnan, Suriye, Irak, İran, Türkiye ve diğer İslam ülkelerinin sessiz kalmaması gerektiğini ifade etmek istiyorum.

Türkiye Cumhuriyeti merkezi yönetimi ticari ilişkilerini askıya aldı, dileriz ki bir sonraki somut adım olarak İncirlik ve Kürecik üstlerinin kapatılması olur. Diğer İslam ülkeleri ise hiçbir somut adım atmamakta kararlılık sergiliyor. İslam ülkelerinin yöneticileri ortak askeri güç olarak Gazze ümmet üstü adı altında askeri bir üst kurarak Filistin’deki kardeşlerimize artık ivedi bir şekilde sahip çıkmaları gerekir. En son Filistin’e askeri barış gücü gönderen 54. Hükümetin Başbakanı Necmettin Erbakan Hocamız olmuştur. Onun dışındaki tüm İslam ülkelerinin yöneticileri yarım asırdan fazla olan bu işgal girişimlerini sadece kınamak ile kalmışlardır. Artık kınama vakti değil kıyama kalkma vaktidir. İslam ülkelerinden isteğimiz şudur ki israil diplomasiden siyasetten değil, sadece kaba kuvvetten anlar. Bundan dolayı “Duyun artık mazlumların sesini!” demek istiyorum. Tabi ki İslam ülkelerinde yaşayan İslam toplumları da durmadan fiili olarak boykota devam etmeli, meydanlarda olmaya zulme karşı şahitlik görevini yerine getirmeye devam etmelidir. Bu vesileyle bir kez daha Gazze şehitlerini rahmetle anıyor, yaralı gazilerimize acil şifalar diliyor, Gazze mücahitlerini ve kutsal mücadelelerini saygıyla selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.