Yeşilçam yok artık denmişti

Yeşilçam şarkıları konseri yapıldı

Usta oyuncu Ediz Hun'un " Yeşilçam sineması bitti, yok artık” açıklamalarının ardından " Yeşilçam şarkıları" konseri büyük ilgi gördü. Boğaziçi Musiki Derneği tarafından düzenlenen konserde Yeşilçam'da kült haline gelmiş bir çok film şarkısı seslendirildi.


DurakMedya'dan Mustafa Barış Durak'ın haberine göre Yeşilçam konseri büyük ilgi gördü. Boğaziçi Musiki Derneği tarafından Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezinde düzenlenen konserde konuşma yapan Boğaziçi Musiki Derneği Başkanı Oğuzkan Yüksel " Hepimizi geçmişe götürecek, ihtişamlı film müzikleri ile dolu bu özel gecede sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Yeşilçam sadece bir sinema akımı değil, aynı zamanda bir kültür ve sanat hareketidir. Bu akımın müzikal yönü de şüphesiz ki Türk müzik tarihinde önemli bir yer işgal ediyor " dedi. Boğaziçi Musiki Derneği tarafından düzenlenen Yeşilçam şarkıları konserini yöneten şef Sadiye Erimli ise ,uzun süredir bu konser için çalıştıklarını söyledi. Konserin sunuculuğunu üstlenen Makbule Demirkan'ın Yeşilçam film şarkılarının hikayelerinin anlatımı seyirci tarafından büyük alkış topladı.

Başta " Seven ne yapmaz, Yalancı yarim , İntizar,Oyun bitti, Sevemedim Karagözlüm, Boş Çerçeve, Hasretinle yandı gönlüm " gibi bir çok Yeşilçam film şarkısı büyük ilgi gördü.


Yeşilçam yok artık demişti

Yeşilçam sineması hakkında konuşan usta oyuncu Ediz Hun “Yeşilçam sineması bitti, yok artık.Bizden sonra kimse kalmayacak " açıklamasında bulunmuştu.