Hazal Filiz Küçükköse kimdir, kaç yaşında? Yaş, boy, kilo, burcu. Oynadığı dizileri. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. Twitter, Facebook ve Instagram adresi.

Hazal Filiz Küçükköse Kimdir?

Hazal Filiz Küçükköse dizi oyuncusudur. Babası devlet demiryollarından emeklidir, annesi ev hanımıdır. İki abisi, bir de Deniz adında ikiz kız kardeşi vardır.

Aslen Nereli? Boyu Kilosu Burcu

Mersinli aktris, 1.72 metre boyundadır, 55 kilodur ve Kova burcundandır. Göz rengi kahverengi, saç rengi siyahtır. Giyim tarzı çok beğenilen ve Türkiye’deki en güzel kadın oyunculardan birisi olarak görülen ünlü oyuncu hiç estetik yaptırmadığını açıklamış “Tek yumurta ikizim bunun ispatı. Birebir aynıyız, karşılaştırma yapabilirsiniz” demiştir.

Evli mi?

2014 yılında Tuan Tunalı ile evlenmiş, 2018 yılının Nisan ayında ise ayrılmıştır.

Hazal Filiz Küçükköse’nin çok büyük bir fan kitlesi bulunmaktadır. Sosyal medyada farklı platformlarda adına açılmış çok sayıda fan hesapları bulunmaktadır. Bu yazının hazırlandığı an itibarı ile resmi Facebook sayfasında 803.000 takipçisi, Instagram hesabında 3 milyon 100 bin takipçisi, Twitter hesabında 47.700 takipçisi bulunmaktadır. Facebook kullanıcı adı hazalfilizkucukkose Twitter kullanıcı adı hazalfkucukkose Instagram kullanıcı adı hazalfilizkucukkose

Hazal Filiz Küçükköse Biyografi

Hazal Filiz Küçükköse 9 Şubat 1988 tarihinde Mersin’de doğdu. Çocukluğunun büyük bir kısmı Tokat’ın Turhal ilçesinde geçti. Çocukluğundan itibaren oyuncu olmak istedi. İkiz kardeşiyle birlikte küçüklüğünden lise yıllarına kadar tiyatro ile ilgilendi.

Üniversitede ise dışarıdan da olsa bu tutkuyu devam ettirmeyi başardı. Üniversite hazırlık yıllarında Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Kulübü’ne dışarıdan katılım sağladı ve 1 yıl boyunca orada görev aldı. Biyoloji bölümünde okurken sosyal paylaşım sitesinde fotoğraflarını gören bir cast direktörü oyuncu seçmelerine katılmasını istedi ve bu durum hayatının akışını değiştirdi. Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde 3. sınıfa kadar okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. Ardından özel oyunculuk dersleri aldı.

Dizileri

Hazal Filiz Küçükköse, 2009 yılında ilk olarak Deniz Yıldızı adlı dizide rol aldı. İlerleyen dönemde Beni Affet, Kalbim Seni Seçti, Ustura Kemal, Uçurum, Günahkar dizilerinde oynadı. 2015-2017 yılları arasında “Kara Sevda” adlı dizide canlandırdığı “Zeynep Soydere” karakteri ile uluslararası üne kavuştu. Bu dizide sergilediği başarılı oyunculuk performansı sayesinde En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Yıldızı Parlayan Oyuncu gibi ödüllere layık görüldü. 2017'den sonra oyunculuk kariyerine “Rüya” ve “Mehmet: Bir Cihan Fatihi” dizileri ile devam etti ve Zemheri dizisindeki Berrak rolüyle çok beğenildi. Başarılı aktris 2022'de FOX TV televizyon kanalında yayınlanan Bir Peri Masalı dizisinde Neslihan Köksal karakterine hayat verdi.

Hazal Filiz Küçükköse, ‘PH7 Entertainment’ menajerlik ajansı bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.