Özel Ortadoğu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Gölbaşı İncek’te yeni merkezinin açılışını gerçekleştirdi…

Açılışa Ankara Valisi Vasip Şahin başta olmak üzere, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Gölbaşı belediye başkanı Ramazan Şimşek,  Özel Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eyüp Özeren, Genel müdür Emine Öztop, Özel Ortadoğu hastanesi tıbbi direktörü Op. Dr. Sadi Kaya ile milletvekilleri katıldılar…

HABER: CANSEL YILDIZ - ALİ FİKRET

Hastanenin genel müdürü Emine Öztop açılış öncesi yaptığı açıklamada; Açılacak olan yeni hastanemiz birçok cihaz, deneyimli doktor ve fizyoterapistler ile sizlerin hizmetinizdedir. Birimimizde tıbbi gelişmeler düzenli olarak takip edilmektedir. Temel olarak hastaların ağrılarının giderilmesi, bağımsız hareket potansiyellerinin arttırılması ve maksimum hareket kabiliyetinin kazandırılması için uluslararası fizyoterapi protokolleri ile modern rehabilitasyon teknikleri kullanılarak tedaviler yapmaktayız. Yılların tecrübe ve bilgi birikiminin oluşturduğu güven ile ayaktan gelen veya yatarak tedavi görmekte olan hastalara güncel, etik ve uluslararası standartlara uygun fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz” dedi...

41 YILLIK TECRÜBE İLE EN İYİ SAĞLIK HİZMETİNİ VERMEKTELER…

İncek Hastanemizin açılışına  hoş geldiniz yönetim adına sizi selamlıyorum diyerek söz alan Hastane Yönetim kurulu başkanı Eyüp Özeren, “Türkiye’nin en büyük fizik tedavi hastanesi olarak ormanlık bir alanın içerisinde hizmet veren, bilinen klasik fizik tedavi kurum ve kuruluşlarından farklı olan 41 yıllık tecrübe ve yetişmiş doktorları ile hastalarımıza en iyi  hizmeti vermekteyiz.  Yenimahalle’de 100 yataklı hastanemiz Eryaman, Çukuranbar’daki yerlerimiz ve tıp merkezimiz ile de yıllardır hizmete devam ediyoruz.  Bu gün burada 182 yataklı olan yeni kurumuz ile de hem Ankara’ya, hem Türkiye sağlıklı hizmet vereceğiz. Hastalarımız burada yatarak tedavi görüp şifa ile iyileşmektedirler. Bu gün yeni açılacak olan tesisimize geldiğiniz ve burada bulunduğunuz için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

VALİ ŞAHİN HASTANENİN HAYIRLI OLMASI DİLEKLERİNDE BULUNDU…

Ankara Valisi Vasip Şahin açılış töreni öncesi yaptığı konuşmada; Ortadoğu grubunun bu gün itibarlı hastanelerinin yenisi olan İncek’te hastanemizi birlikte açacağız. Eyüp Özeren ve yönetim kurulunu böyle bir yatırımdan, vereceği böyle güzel bir hizmetten dolayı tebrik ediyorum. Burada rehabilitasyon alanındaki ihtiyaçları karşılayabilecek modern bir hastane ile karşı karşıyayız. Son teknoloji ile donatılmış cihazları olan hastanenin fizik tedavi ünitesi Türkiye genelinde çok büyük bir açığı karşılayacaktır. Ankara da birçok hastanemiz var ama sırada bekleyen o kadar çok hastamız var ki, inşallah bu hastanemizle birlikte mevcut sektörde bu konudaki açıkları kapatmış olacağız. Bizim sağlık turizmine açılmamız lazım, uluslararası alanda hastalara hizmet vermemiz lazım. Türkiye’de sağlık alanında çok ciddi bir altyapı var, bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza Recep Tayyip Erdoğan’a buradan teşekkürlerimi sunarım. Ortadoğu hastanesi de bu anlamda Ankara ve Türkiye’ye büyük hizmet kazandıracaktır. Buradaki tüm çalışanlarımıza başarılar diliyorum ve buraya gelen hastalara en kısa sürede şifalar diliyorum. Tekrar bu müessesenin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Milletvekilleri, Dr. Eyüp Özeren, Hastane Yönetim kurulu, Genel müdür Emine Öztop, Özel Ortadoğu hastanesi tıbbi direktörü Op. Dr. Sadi Kaya kurdeleyi beraber keserek açılışı gerçekleştirdiler. Açılışın ardından sedyede hastaneye gelen iki hasta tarafından Vali Vasip Şahin’e çiçek hediye edildi. Şahin kendisine verilen çiçekleri hastanede bulunan tüm hanımlara tek tek dağıttı.

ORTADOĞU İNCEK SAĞLIKTA YENİ BİR PENCERE AÇTI…

Fizik tedavi odası ve en son yenilikler ile donatılmış bünyesindeki fizik tedavi uzmanlarının yanı sıra dahiliye, nöroloji, kardiyoloji, tıbbi müdahale, psikiyatri, çocuk doktorları ve psikologlar ile çok yönlü tedavi imkanı sunmaktadır diyerek açıklamada bulunan,  Özel Ortadoğu Hastanesi Genel müdürü Emine Öztop, “ 24 saat hesaplı çalışma prensibi ile sadece yerel değil, uluslararası hasta potansiyelinde sağlık turizmine, yüksek katma değer sağlamaktadır. Özellikle Türki cumhuriyetler başta olmak üzere, yakın coğrafyamız Ortadoğu ve Avrupa’dan da birçok hasta ya ev sahipliği yapmaktadır. Evde sağlık birimi ile sağlıkta yeni bir pencere açmaktır amacımız hepimizin amacı insana ve sağlığa hizmet etmektir. Biz Ortadoğu sağlık grubu olarak, İncek hastanemizde bu gün  büyük bir adım atmış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.  

Vali Vasip Şahin’e, Dr. Eyüp Özeren tarafından Hediye takımı verildi ve protokol ile hastane çalışanlarının hatıra aile fotoğrafının çekilmesinin ardından hastane içi gezildi, bilgilendirmeler yapıldı. Yiyecek ve içecek ikramı ile akşama kadar gelen davetliler hoşça vakit geçirdiler.