Ünlü yazarın 44 yıl önceki şakası gerçek oldu

''Bir Aşk Masalı'’ Büyükada okurlarla buluştu

Ahmet Ümit’in yeni kitabı “Bir Aşk Masalı” imza töreni ve söyleşisi Büyükada'da kitapseverlerin yoğun ilgisine sebep oldu. Adakademi Kitap'ta sevenleri ile imza günü ve söyleşi düzenleyen Ümit, Adadaki hayatını ve yeni projeler hakkında da bilgiler verdi. Ünlü yazar 44 yıl önce arkadaşları ile yaptığı şakasının nasıl gerçeğe dönüştüğünü anlattı.

Son dönemin en popüler yazarlarından biri olan Ahmet Ümit, sevenleri ile imza günü ve söyleşide buluştu. Büyükadada kitapseverlerin yoğun katılım gösterdiği imza gününe, Büyükada Belediye Başkanı Erdem Gül'de katıldı.

İmza gününde OnurAkayMedya'dan Mustafa Barış Durak ile görüşen yazar Ahmet Ümit ,44 yıl önceki bir şakasının nasıl gerçekleştiğini anlattı.
Ümit " 1978 de üniversite okumak için İstanbul'a gelmiştim. Sıkıyönetim ilan edilmişti. O zaman İstanbul'dan Adaya gelirdik. Derneğimiz kapatılmıştı. Dilburnuna giderdik. Piknik yapıyormuş gibi örgütlük görüşmesi yapardık. O zamandan beri Ada'yı çok severdim. Burayı kamulaştırıp bir arkadaşıma, şurayı diğer arkadaşıma vereceğim diyerek şakalar yapardık. O yaptığım şaka gerçek oldu. Pandemide Ada'ya taşındım ve artık Ada'lı oldum. Bundan sonra siz sevgili okurlarıma, romanlarımı, öykülerimi buradan ilham alarak yazacağım " dedi .

"Bir Aşk Masalı", beş prensin sevda uğruna revan oldukları bir yol ve hal macerası. Kaf Dağı'ndan ıssız çöllere, ücra hanlardan savaşçı kabilelerin çadırlarına, devlerden denizkızlarına, balinalardan devasa yılanlara, cümle tabiatın ve mahlukatın geçiş yaptığı bir hayal perdesinin anlatıldığı kitap şimdiden en çok satanlar arasına girdi.