Yazar ve Şair Betül FIRAT’TAN Okurlarına Müjde!

Yazar ve Şair Betül FIRAT Kitapları “Mavinin Fecri” 2020 yılında Göl Yayınları tarafından ve “Mihrinin Hicranı” isimli şiir kitabı da Kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık’ta Eylül 2021 de yayınlandı.


Yazar ve Şair Betül FIRAT‘IN deneme kitabı ve ilk eseri “Mavinin Fecri”,  şiir kitabı ve ikinci eseri “Mihrinin Hicranı” tüm kitapçılarda ve yayıncıların web sitelerinde okurlarını bekliyor. 
İki eserini okurlarıyla buluşturan FIRAT roman türündeki üçüncü kitap hazırlığında. Sayın FIRAT kitaplarıyla ilgili: Uzun zamandır, yirmi yılı aşkın süredir yazmakta olduğunu dile getirdi. Fırat, yazdıklarının esere dönüşmesi beni çok mutlu ettiğini söylemekte. Yazmanın ucu bucağı olmayan bir sanat olduğunu ve ne kadar yazarsanız bir o kadar da şevk hissettiğini ekledi. Fırat, “Şimdiye kadar yazdıklarımı iki kitapta toplayıp yayınladım. Yazar ve Şair olarak anılmak çok güzel bir duygu. Şu an üzerinde çalıştığım kitaplarımla yazarlık kariyerime devam etmek istiyorum." dedi. 

Yazar ve Şair Betül FIRAT'IN kitapları yoğun ilgi görüyor. FIRAT’TAN Okurlarına yeni kitap müjdesi.


Kitaplarının yoğun ilgi görmesinden dolayı sevinçli olan FIRAT, “Günümüzde çok güzel bir okur kitlesi bulunmakta. Her okuduğunu ayrı ayrı değerlendirip irdeleyen okurların eserlerime yoğun ilgi göstermeleri ve beğenmeleri yönünde geri dönüş sağlamaları paha biçilemez bir duygu. Şu anda üzerinde çalıştığım romanımın hazırlıkları sürüyor; umarım o da beğeni toplar.” dedi. Okurlarına yeni kitap müjdesi verdi.


Ayrıca Yakın zamanda Yazar ve Şair Betül Fırat, 2022 Altın Kalemler Şiir Yarışmasında ‘Şanlı Bayrağım’ şiiriyle Mansiyon Ödülüne layık görülerek plaket aldı.


FIRAT Şiirinin ödül almasından dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Bir şair için en büyük sevinç kaynağı eserinin ödüle layık görülmüş olmasıdır. Yarışmayı organize eden Gemlik Haber Gazetesi'ne ve şiirimi ödüle layık gören sayın jüriye teşekkürü borç bilirim. Bu ve benzeri organizasyonların şair ve yazarlar için bir motivasyon kaynağı olduğunu düşünüyorum. Bu gibi organizasyonlar ülkemizde ne kadar çok artarsa, ülkemizdeki yazar ve şairlerin sayısının o derece artacağına inanıyorum." dedi.

Yazar ve Şair Betül FIRAT Kimdir?


13 Ekim 1984 yılında Amasya İli Taşova İlçesi Yayladibi Köyü’nde doğdu.  Astsubay baba ve ev hanımı annenin dört çocuklarından ilki.  İlköğretimini Ankara ve Diyarbakır’da, liseyi ise babasının askerlik mesleği gereğince bulundukları Diyarbakır İlinde Diyarbakır Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.  2010 yılında lisansını Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde, 2018 yılında da Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı.  2012 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Samsun’da başladığı ziraat mühendisliği görevine halen Ankara’da devam etmektedir.

Amasya, Ankara, Şırnak-Cizre, Diyarbakır, Samsun illerinde bulunmuş ve bunun yanında birçok ili de gezme fırsatı yakalamıştır.  “Farsak ve Sessiz Çığlık Projeleri”nde yer almış, çeşitli eğitimler almış ve vermiş; aynı zamanda hizmet içi eğitimler akabinde eğitim görevlisi olmuştur.  Hayatının belli bir döneminde sporla ilgilenmiş, yüzde kırk bedensel engelli olması dolayısıyla lisanslı sporcu olarak Türkiye Engelli Bayan Halter 2009 (Benç Press) Şampiyonası’na katılarak ikinciliği yakalamıştır.


Yazı ve şiir yazmaya lise yıllarında başlamış ve hala devam etmektedir.  Bazı yazıları Posta Gazetesi Çengelli İğne Köşesi’nde ‘Doğamızın Gereği’ ve ‘Kabul Olmak’ Başlıklarıyla, diğer eserleri de çeşitli web sitelerinde yayınlanmıştır.  Kitap okumayı ve yazı yazmayı tutku haline getirmiştir.  Bugüne kadar yazdıklarının bir bölümünü kitap haline getirmiş ve ‘Mavinin Fecri’ ilk ve 'Mihrinin Hicranı' ikinci kitabı olmaktadır.


Yazarımızın şu an roman kitabı hazırlıklarını devam ettirmektedir.  Göl Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisinde hem Kültür Kurulunda yer almakta hem de dergide köşe yazarlığı yapmaktadır. Çeşitli web gazeteleri ve web edebiyat sayfalarında köşe yazarlığına devam etmektedir. Sosyal Medyada ‘Paradoks Okur Yazar’ olarak bilinen yazar çeşitli platformlarda kitap tanıtımları yapmaktadır.  Aynı zamanda Yazar Betül FIRAT youtube kanalında şiirleri seslendirilmekte ve şiirlerini besteleterek yayınlamaktadır. Ayrıca 'Edebiyat Sanat Meltemi' Web sayfası Genel Yayın Yönetmenliğini ve yazarlığı o yapmaktadır. Yazarımız edebiyat ve sanat hayatına yeni projelerle devam etmek istemektedir.

Yazar ve Şair Betül FIRAT Eserleri:


Mavinin Fecri (Deneme Kitabı, 2020)
Mihrinin Hicranı (Şiir Kitabı, 2021)
Kimine sevdadır, kimine cezadır. (Bestelenen Şiiri, 2021)
Ödül;
2022 Altın Kalemler Mansiyon Ödülü (Şanlı Bayrağım)

Betül FIRAT & ‘Mavinin Fecri’

Yazar ve Şair Betül FIRAT’IN Mavinin Fecri Kitabı Göl Yayınları tarafından Aralık 2020 ‘de satışa sunuldu. Deneme kategorisinde yayınlanan kitapta yazarın hayata bakışını yansıtan birçok konuda yazılarını okuyabilirsiniz. Kitaba ulaşmak için Göl kitap yayıncılığın internet adresi, çeşitli internet mağazalarından ve kitapçılardan temin edebilirsiniz.

Kitabın Künyesi;

Mavinin Fecri Yazar: Betül FIRAT
Yayın Tarihi: 15.12.2020
ISBN: 9786059540711
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 112
Cilt Tipi: Karton Kapak Kâğıt
Cinsi: Kitap Kâğıdı
Boyut:13.5 x 21 cm

Betül Fırat & “Mihrinin Hicranı”

Betül FIRAT ‘IN “Mihrinin Hicranı” isimli şiir kitabı Kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık’ta Eylül 2021 de yayınlandı. Betül FIRAT ‘IN ilk şiir kitabı ve yayınlanan ikinci kitabı olan “Mihrinin Hicranı” den edinmek için Kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık’ın Web sitesinden edinebilirsiniz.

Kitabın Künyesi;


Mihrinin Hicranı Yazar: Betül Fırat
Yayın Tarihi: 07.09.2021
ISBN: 9786254124082
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 318
Cilt Tipi: Karton Kapak Kâğıt
Cinsi: Kitap Kâğıdı
Boyut: 13 x 19,5 cm


İletişim bilgileri


Instagram: @paradoks.okur.yazar
Twitter: @Betus845
Youtube: Yazar Betül FIRAT
e-posta: b.firat0605@gmail.com