1974 yılında Ankara doğumlu olan Uğur Çevik, Büro yönetimi ön lisans mezunu. 18 yaşından beri arada değişik sektörlerde ve Ankara'nın çeşitli bölgelerinde giyim sektöründe satış danışmanlığı yapmakta. 1999-2001 yılları arasında yazdığı 'Geceye Küfretmek' adlı kitabını Kafkaist bir düşünce ile 'tamam beni mutlu etti' diyerek bir kenara koyduğunu ancak geçen uzun yıllardan sonra bir arkadaşımın ısrarı ile yayınlatma kararı aldığını ifade ediyor.

'Aradan tam yirmi iki yıl geçti. Ortalama bir ömrün dörtte biri
ve bu süreçte bir sürü şey değişti ama ben değişmedim. Yeniden aşık oldum ve bu aşkın verdiği ilhamla kitabın ikincisini
yazmaya başladım.'

Bir şeyden kurtulmanın iki yolu vardır; ya yok sayacaksın ya da yok edeceksin. Mine’yi yok et Boran. Madem yok saymamız mümkün değil, yok et onu.”


“İkinci bir şansınız olsa hayatınızda neleri değiştirir, neleri yapar ya da neleri yapmazsınız? Hani hep dediğimiz gibi şimdiki aklım olsaydı. İşte böyle başlıyor hikayemiz. Biraz aşk, biraz hüzün, biraz özlem, biraz isyan en çok da sevgili Uğur’un iç dünyasından satırlara dökülenler. Boran’ın hikayesini öğrenmeye hazır mısınız? Bu heyecanlı yolculuğu ilk okuyanlardan biri olma mutluluğunu yaşadım ben. Değerli kardeşim Uğur’u tebrik ediyorum. Yolu açık, okuru bol olsun.”
Arzu Ortaören (Kitap yorumcusu, eleştimen)

(Tanıtım Bülteninden)