NVIDIA Studio bu hafta birbirinden yetenekli iki sanatçıyı ağırlıyor: Gerçekçi görsellerle sürükleyici deneyimler yaratan yetenekli sanatçı Ducky 3D ile Çin Yeni Yılını kutlamak için kurguladığı dikkat çekici eseriyle tanınan NVIDIA'nın baş sanatçısı Zhelong Xu.

Oldukça gerçekçi görsellerle sürükleyici deneyimler yaratan yetenekli sanatçı Ducky 3D, bu hafta NVIDIA Studio'da uzaylılardan ilham alan animasyon Stylized Alien Landscape'i paylaşıyor. Gücünü GeForce RTX 4090 GPU'dan alan bu benzersiz animasyon, tamamen geo node’lar kullanılarak Blender'da oluşturuldu. 

 Blender'da geo node’lar küçük miktarlarda veri kullanarak ayrıntılı sahne modelleme sürecini daha prosedürel bir hale getiriyor. Buna bağlı olarak da geo node’ların kullanılması son zamanlarda çok hızlı bir artış gösteriyor. Ducky 3D, basit bir küp oluşturarak başlıyor ve uzaylılardan ilham alan bir animasyon yapmak için birkaç popüler geo node’u kullanıyor.

 Ducky 3D, daha sonra GeForce 4090 RTX GPU'sunun gerçekten devreye girdiği aydınlatmaları düzenleme sürecine odaklanıyor. Gücünü RTX 4090 GPU'dan alan yapay zeka destekli NVIDIA OptiX ışın izleme API'si, oldukça yumuşak geçişlerle bu dünyadan olmayan bir başyapıt ortaya çıkartıyor.

Ayrıca NVIDIA Studio Blender oynatma listesindeki Blender eğitimlerine göz atarak daha fazla ilham almak için Ducky 3D'nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz. 

 21. Yüzyılda Hayat Bulan Çin Geleneği

Sanatçı Zhelong Xu, NVidia Studio’da bu hafta Çin Yeni Yılını karşıladığı eserlerini anlatıyor. Xu eserini GeForce RTX 4090 GPU sayesinde çok hızlı inşa ediyor. Çin Yeni Yılını kutlamak için, NVIDIA sanatçısı Zhelong Xu, diğer adıyla Light Amca, bu hafta NVIDIA Studio'da antik mitolojiyi kendi imzasıyla modernize ediyor.