Quinnipiac Üniversitesi tarafından 9-13 Ağustos tarihlerinde ülke  çapında yapılan ankette, Amerikan seçmeninin yüzde 59'u Trump'tan hoşlanmadığı  belirtti. Katılımcılardan sadece yüzde 31'inin, Trump'ı kişi olarak onayladığı  kaydedildi.

Ev ve cep telefonları üzerinden bin 175 katılımcılı ankette, 2016  Kasım başkanlık seçimlerinde Trump'a oy veren, üniversite diploması olmayan beyaz  kesim de dahil, ABD seçmeninin yarıdan fazlasının, Trump'ın orta sınıf için  yeterince çalışmadığını belirttiği kaydedildi.

ABD'deki ara seçimlere 3 ay kala yapılan bu anketin, Trump'ın  Cumhuriyetçi Partisi için iyi bir gösterge olmayacağı yorumları yapıldı.

Quinnipiac Üniversitesi Anket Başkan Yardımcısı Tim Malloy, 3  ABD'liden sadece birinin Trump'tan hoşlandığını belirterek, "Sıcak yaz ortasında  Trump'ın popülaritesi soğuk karşılanıyor. Bu ne demek? Tabanı idare ediyor ama  geri kalan kesim değil." dedi.

Temmuz ayında Gallup tarafından yapılan ankette, Trump'ın popülaritesi  yüzde 41,9 ile ABD Başkanı seçildikten bu yana en yüksek orana ulaşmıştı.

Öte yandan, yine temmuz başında PEW Araştırma Merkezi tarafından  yapılan ankette, Amerikalılar Trump'ın gümrük vergisi politikalarının ABD için  olumsuz etki yapacağı endişelerini dile getirmiş, katılımcılarının yüzde 49'u,  gümrük vergilerinin yükseltilmesinin ABD ve ticari ortakları için kötü olacağını  düşünürken, yüzde 40'ı ABD için iyi olacağını belirtmiş, yüzde 11'i de bir fikri  olmadığını kaydetmişti.