Vatandaşlara yeni iş kapıları aralamak adına işveren ile iş arayanları bir araya getiren Pursaklar Belediyesi, iş buluşmalarında köprü olmaya devam ediyor.

Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren, vatandaşlara yeni iş kapıları aralamak adına esnaflarla sürekli dirsek temasında bulunan İstihdam Şefliği, ilçe halkının istihdamına destek olmak için yoğun mesai harcamaya devam ediyor.

 Pursaklar Belediyesi, 50 personel alımı yapacak olan bir işletme için, CV bırakan 248 kişiyle iletişime geçti. 46 vatandaşın iş görüşmesini kabul ederken sosyal medya üzerinde yapılan duyuruya ilgi gösteren 40 vatandaşında katılımıyla 93 kişi ile iş buluşması gerçekleştirildi.

 ‘‘Göreve geldiğimiz günden bu yana iş arayanlar ve işverenler arasında köprü olmaya devam ediyoruz’’

 İstihdam Şefliğinin esnaflarla sürekli iletişim halinde kalarak vatandaşların iş bulmalarına yardımcı olmak için büyük bir gayret gösterdiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Göreve geldiğimiz günden bu yana iş arayanlar ve işverenler arasında köprü olmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda hareket ederek hemsehrilerimizin iş bulmalarına yardımcı olmak için sokak sokak geziyor, esnaflarımızla görüşmeler gerçekleştirerek ilçemizdeki istihdam oranını artırmak için çalışmalar yürütüyoruz. İlçemizdeki esnaflarımızla her zaman dirsek temasında bulunmaya devam ederek, vatandaşlarımıza yeni iş kapıları bulmak için durmadan yorulmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.