Ünlü aranjör Beyonce ile çalışmak istiyor

Duayen aranjör Gürdal Karagöz müzik dünyası hakkında samimi açıklamaları ve yeni projelerini DurakMedya'ya anlattı. Çalıştığı Emrah, Cengiz Kurtoğlu, Necat Alp, Yıldız Tilbe,Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur gibi sanatçıların milyonlarca albüm sattığı projelere imza atan ünlü aranjör en çok çalışmak istediği isim ise Beyonce oldu.

İşte o röportajdan satır başları:

Gürdal Karagöz kimdir biraz kendinizden bahseder misiniz?

1979 İstanbul Belediye Konservatuarı girişli trompet piyano ve composizyon öğrencisi olarak başladım. 1988'de okuldan mezun olup sahne ve stüdyo çalışmalarım başladı.14 değişik enstrüman çalabiliyorum . Müziğe oldum olası aşık olanlardanım. Yani kısacası müzik benim hayatım,nefesim oldu.

Çalıştığınız sanatçılar kimlerdir ?

Çalıştığım sanatçılar Emrah , Cengiz Kurtoğlu, Necat Alp, Baha, Yaşar İpek, Yıldız Tilbe, Seda Sayan, Burhan Çacan ,Ertuğrul Polat, Uğur Karakuş , Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Metin Şentürk, Mustafa Keser ve bir çok isimsiz sanatçılar diyebilirim.

En içinize sinen aranjesini yaptığınız eserler hangileri!

Hepsini severek yaptım dersem yalan olmaz . En severek yaptığım işler Mustafa Keser , Emrah İranli sanatçı Shahyad , Cengiz Kurtoğlu, Necat Alp, Yaşar İpek ve Baha.

Eskiden aranjesini yaptığınız albümler milyonlar satardı. Günümüzde de artık böyle bişey kalmadı. Bunla ilgili olarak neler diyeceksiniz?

Artık müzikte yapay hale geldi ne yazık ki. Ve dijital albümü bitirdi. Dev isimler bile artık albüm çıkarmamaktadır. Ama yeniden canlanma başladı. Yeni işler yeni sanatçılar ile bu değişiyor.


Çalışmak istediğiniz bir sanatçı var mı?

Türkiye'den bir çok önemli isimler ile çalıştım ve çok büyük zevk aldım. Yabancılardan ise Beyonce ile çalışmak isterdim.

Yeni projelerinizden biraz bahseder misiniz?

Bu arda yeni Gürdal Karagöz çalışmaları dostum Mustafa Sezgin'le beraber hayata geçecek inşallah. Bir çok projemiz kısa süre sonra müzikseverlerle buluşacak. Gerçekten çok güzel işler oldu. Umarım müzikseverler de memnun kalır.

Son olarak DurakMedya aracılığıyla neler söylemek istersiniz?

DurakMedya aracılığıyla müziği seven herkese kapımız açık demek isterim.
DurakMedya'ya ayrıca teşekkürlerimi sunmak istiyorum .Müziğe verdiği katkılardan dolayı.