yguldal @ soninternethaber.com

                                                                 KARŞI KIYILAR İÇİN SAVAŞMANIN ÖNEMİ

Bugün kaleme aldığım konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm bir yaşanmış hikâye ile başlamak istiyorum köşe yazıma…

Cengiz Han, Moğol hükümdarıdır ve ayrıca Moğol İmparatorluğu´nun kurucusu ve aynı zamanda da Moğolların komutanıdır.

Rivayete göre Moğol imparatoru olan Cengiz han, Anadolu´ya yaptığı seferlerden birinde Irak yakınlarında bir kaleyi kuşatır. Yapılan görüşmeler sonunda kalenin teslim edilmesini isteyen Cengiz han, aksi halde kaledeki herkesin öldürüleceğini söyler. Hiç direnmeden kalede teslim olanların içerisinde eli silah tutan bütün erkeklerin genç-yaşlı demeden kendi mezarlarını kazmalarını emreder. Herkes kendi mezarını kazarken yaşlı bir adam Cengiz han´ın huzuruna çıkmak istediğini söyler ve huzura kabul edilir. Yaşlı adam Cengiz han´ın elini eteğini öperek önünde eğilir ve yaşlı adam imparatorun da izniyle ağlayarak konuşmaya başlar.

-“Hünkârım, şurada mezarını kazan genç benim oğlumdur ve daha yirmi yaşındadır.” tekrar hükümdarın ayaklarına kapanarak

-“Sizden onu affetmenizi istiyorum” der. Bunun üzerine Cengiz han, ayağa kalkarak yaşlı adama;

- “Affetmem! İhtiyar affetmem! Oğlun mezarının başındayken ağlıyorsun ama vatanın uçurumun kenarındayken sadece seyrettin.” Diyerek cevap verir.

Tabi ben bu hikâyeyi duyunca aklıma bir Çeçen atasözü geldi hemen; “karşı kıyılar için savaşmayan, gün gelir kendi kıyısında savaşmak zorunda kalır.” Ülke olarak kritik bir süreçten geçiyoruz. İçimizde mektep görmüş yazar, çizer kılıklı koca koca aydınlar çıkıp “ne işimiz var Suriye´de?” diyebiliyorlar da Suriye´ye sınırı dahi olmamasına rağmen emperyalist ve Siyonist kafirlerinin ne işinin olduğunu bir türlü sorgulayamıyorlar!

Söz sözü açar misali aklıma yine bir Çeçen atasözü daha geldi… “Çadırını koruyamıyorsan, obayı korumaya kalkma” der. Sınırımızda bir çıban gibi gittikçe büyük bir sorun haline gelen, zaman zaman da ülkemize füze ve bomba atan bu terör örgütlerinin bu saldırıları karşısında içimizdeki bazı aydınlar (?) “daha ülkemizi koruyamıyoruz.” Anlamında açıklamalar yapıyorlardı. Sonra sınır ötesi harekât kararı alınır alınmaz bu sefer çıkıp da “ne işimiz var Suriye´de?”  ve “sınırımızda avaş istemiyoruz” demeye başladılar.

Yani atasözümüzde de belirtildiği üzere “Aslan ava çıksa kan döktü diye suçlanır, otursa miskinlikle suçlanır..." misali şimdi çıkıp gözlerimizin içine baka baka kan döktüğümüzü katliam yaptığımızı söyleyecek kadar vicdandan ahlaktan yoksun kesim, Beşar Esad denilen katilin milyonlarca masum insanı katletmesine şuana kadar tek laf edebilmişler mi acaba?

Artık uyuyan dev artık uyanmıştır. Yine bir Çeçen Atasözünde der ki “Uyuyan kurdu rahatsız etme, uyanır seni ısırır…” evet ABD ve diğer ülke devletlerinin sınırlarımızda oluşturdukları etnik ve dini terör unsurlarıyla bizi yeteri kadar rahatsız ettiler. Gözümüzün içine baka baka finanse ettikleri terör örgütlerine son teknolojik silahları dağıtmaya devam etmeleri sabrımızı taşıran son damla olmuştur. Bu da yetmezmiş gibi her gün bu örgütlere farklı isimler farklı misyonlar yüklenmiştir. Pyd´ye Daeş ile mücadele eden dost unsur, Daeş´e Esad´a karşı mücadelede yardım eden destek veren dost unsur gibi…

Ne biz işgalci bir milletiz, ne de Ordumuz işgalci bir ordudur. Hiç kimsenin bir karış toprağında gözümüz yoktur. Bu operasyonun amacı; ülkemize sığınan milyonlarca Suriye´liyi ülkelerine güvenliklerini sağladıktan sonra geri göndermektir. Ayrıca, bu operasyonun bir diğer önemli amacı da sınırımızda güvenlik koridoru oluşturup, burnumuzun dibinde kurulması planlanan olası bir terör devletine de engel olmaktır.

Son olarak isterseniz bir de rehberimiz olan kur´an-ı kerim´e bakalım mı? Bakalım kur´an-ı kerim ne emrediyor bizlere?

Nisa suresi : 75. Ayetinde Rabbimiz mealen;

“Size ne oldu da Allah yolunda ve «Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!» diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz!” Buyuruyor.

Allah devletimize zeval vermesin! Allah ordumuzu havada, karada, denizde daima ve ilelebet Mansur ve muzaffer eylesin inşallah.

Kalın sağlıcakla…