yguldal @ soninternethaber.com

ORTA OYUNCUSU DOSTLARIMIZA SİTEM!

            Rahmetlik Ömer Lütfi Mete´nin bir şiiri takıldı bugünlerde dilime… Gelin hep birlikte hatırlayalım isterseniz o şiiri;

             Nice namert ava çıksa
              Tuzak kursa, kurşun atsa
              Yiğidi çökertmez kahır.
              Yiğidi gül ağlatır gam öldürür.

            Şimdi bu şiir ile ne anlatmak istediğimi merak ediyorsunuz değil mi?

 Bizden gibi gözüküp 28 Şubat döneminde bakanlık yapmış zatı muhteremin (!) biri 2015 yılındaki 28 Şubat´ın mimarlarının yargılandığı davada darbecilerden şikâyetçi olmamış.

            Bakanlık yapmış bu zatı muhteremi şahsen severdim. Ta ki 28 Şubat´ın hesabının sorulduğu mahkeme celsesinde çıkıp da “Savcılıkta şikâyetçiydim. Gelinen noktada her insanda vicdan var. Ben de insanım, şikâyetçi değilim" diyene kadar.

            Hâkim beyin sorusuna zatı muhterem beyefendi (!) “Gelinen noktada her insanda vicdan var” diye cevap vermiş. Rahmetlik Erbakan hocamızı 28 Şubat Post modern darbe sürecinde MGK toplantısında boncuk boncuk terleten darbecilerden vicdanınızın sesini dinlediğiniz için mi şikâyetçi olmadınız? Yoksa vicdanınızın sesini duymadığınız için mi şikâyetçi olmadınız?

            Eğer siz gerçekten vicdanınızın sesini dinlemiş olsaydınız, 28 Şubatta katsayı zulmüyle hakkı yenen, başörtüsünden dolayı okullarından atılan kızlarımızın, 21 yıldır, hayatlarının baharında hapise girip ne için hapis yattığını dahi bilmeyen yüzlerce mazlumun hakkı için, hâkim bey sorunca “bende de vicdan var ve ben bu 28 Şubatın aktörlerinin hepsinden şikâyetçiyim” der milyonların sesi olur, davanıza sahip çıkardınız. Ve hocamız merhum Erbakan´ın kemiklerini de sızlatmazdın!

Ömer Lütfi Mete´nin de dediği gibi;

            Düşman yılan olup soksa
             Dokuz kavim taşa tutsa
             Yiğidi çökertmez kahır
             Yiğidi gül ağlatır gam öldürür…

İşte bizi kahreden bizden gibi gözüküp orta oyunu oynayıp ortada olanlardır. Biz hesaplaşmak isterken ne oldu da birden vicdan deyip topu taca attınız? Yoksa vicdanınız mı köreldi? Yoksa vicdanınız kör idiydi de bize şirin gözükmek için, birileri gibi senelerce takiyye mi yaptınız?

            Herkesten bunu beklerdim ama sizden bunu asla beklemezdim. Sen Erbakan hocamızın en has dava adamlarındandın. Ama gördüm ki yanılmışız… Bugün davanıza ihanet ettiniz! Bunu size hiç mi hiç yakıştıramadım devletlüm!

            Mehmet Akif Ersoy bir şiirinde der ki;

             Nasihatim sana: Her şeyle iştigali bırak; 
              Adamlığın yolu nerdense, bul da girmeye bak.
              Adam mısın: Ebediyyen cihanda hürsün, gez; 
              Yular takıp seni kimsecikler sürükleyemez.
              

            Dava adamı denildiği zaman;

            Bilal-i Habeşi gibi kızgın kumlara yatırılsa da, üzerine kaya parçaları da konulsa zalimlere direnir dava adamı dediğin… İftiralara uğrayıp haksız yere Yusuf aleyhisselam gibi zindanlara atılsa da hakkı haykırmaya devam edendir dava adamı…

     Dava adamı denildiği zaman benim aklıma gelen, Allah rızası için Allah yolunda cihad etmekten usanan değil, şahadet şerbetine susayan gelir aklıma…

     Dava adamı davasını hevasına kurban etmez hüdasına kurban eden kimsedir.

     Dava adamı dediğin, kibirlenenlerin ordusunun tüm baskı ve zulümlerine boyun eğmeyip davasını eti ve kanıyla besleyen Allah yolunda cihad eden kimsedir.

     "Hakkı gördüğünde söylemekten ve o büyük günü hatırlamaktan sizi insanlara olan korkunuz engellemesin. Çünkü doğru söylemeniz, ecelinizi yaklaştırmayacağı gibi, rızkınızı da daraltmaz."(İbn-i Mâce ve Tirmizi) hadisi şerifi gereği dava adamı hakkı her ortamda haykırır. Adaletin yerini bulması için hakkı söyler, hak namına şahitlik yapar.

     Şimdi sorayım benim devletlüme “Ne oldu da analarımızın başörtüsüne saldıranlarla aynı noktaya geldiniz? Ne oldu da; namaz kıldıkları için ordudaki kardeşlerimizi ordudan atanlarla aynı çizgiye geldiniz?”

     Şimdilik bu kadar soru yeter, bu sorularıma cevap verse kâfi gelir.

     Allah cümlemize gerçek anlamda dava adamı olmayı nasip eylesin. Allah davasına sadık olup, çizgisinden ödün vermeyen kullarından eylesin cümlemizi. Rabbim bizi son nefesimize kadar ve son nefesimiz de dâhil yolundan saptırtmasın. Âmin!

Kalın sağlıcakla…