odogan @ soninternethaber.com

Seçimde Ak Parti kaybetsin diyen birileri mi var?

Melih Gökçek gitsin mi? Gider mi? Tartışmaları yaşanırken şunları yazmıştım. Bir belediye başkanı halk tarafından seçildiği gibi onu aday gösteren partisine zarar vermediği müddetçe,yolsuzluğa karışmadığı müddetçe, usülsüzlüklerin içinde adı geçmediği müddetçe sandıkla gelenin sandıkla gitmesi gerektiğini söyledim.
Fakat bir insanın kendi ipini çekme yöntemleri olduğunu, bir kişinin halkı bıktırarak ‘yeter artık!´ dedirteceğini hesaba katmadım.
Gördüğünüz bu tablo Ankara´da bütün yollara konulmuş vaziyette. Sağlı sollu hiç kimseye yaşama alanı bırakmayan bu emir ciddi bir rahatsızlığı beraberinde getirdi.

/resimler/2017-10/9/0913095513527.jpg

Ulus Rüzgarlıda gördüğümüz bu manzara karşısında hayretlerini gizlemeyen sayısız insanla karşılaştım. Bir çok kişi ‘buna benzer bir karar geçmiş aylarda alınmış,esnaf bu duruma tepki göstererek ayaklanmış, bu mahallede bir kişi otopark yüzünden öldürülmüştü´ ifadelerini duyunca irkilmem bir o kadar daha arttı.
Bu tabela işin  görünen yüzü. Bir de sessiz çoğunluğun ‘seninle sandıkta görüşürüz´ ifadelerini dinleyince artık sona gelindiğini acı acı hissetmeye başladım.
Bunun adı nedir bilemem! Böyle kararlar alınırken hele ki seçimler yaklaşırken alınıyorken korkusuzca halkın damarlarına basmanın iyi sonuçlar getirmeyeceği muhakkak.
Memura verilen 3,5-4 rakamı, çiftçinin yok pahasına satılan malları,araç sahiplerine uygulanan yüzde 40 lık MTV zamları ve son olarak sokakta yolları parselleyip her metresini dakika hesabı üzerinden paraya çevirme çabaları ciddi bir rahatsızlığı beraberinde getirdi.
Her zaman söylediğim bir şey var. Seferberlik varsa bunu açık açık belirtmeleri şart. Söylem ve davranışlar seferberliği işaret ederken bunu yetkili organlar tarafından duymamak soru işaretlerini doğuruyor. Tabi bu durum karşısında seferberlik sadece dar gelirli için mi var sorularının gölgesinde olduğumuz düşünülürse vay halimize...